logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Siłownie plenerowe i strefy relaksu przy szkołach. Znamy szczegóły [WIDEO]

23.01.2018 20:38
A A A
Zdjęcie do artykułu Siłownie plenerowe i strefy relaksu przy szkołach. Znamy szczegóły [WIDEO]
fot. Ministerstwo Sportu i Turystki

Przy szkołach, dla których Powiat Szczecinecki jest organem prowadzącym, pojawią się siłownie plenerowe i strefy relaksu

Otwarte Strefy Aktywności OSA to nowy program po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce. Celem Programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

W ciągu dwóch lat Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na realizację Programu 100 mln zł. W wyniku dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie całego kraju, tylko w ramach tego projektu, może powstać nawet 3 000 ogólnodostępnych obiektów dla całych rodzin.

O dofinasowanie zadań  inwestycyjnych dotyczących budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w wariancie podstawowym oraz rozszerzonym  ubiegać się mogą jednostki sektora finansów publicznych oraz stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty posiadające osobowość prawną.

Wariant podstawowy obejmuje siłownię plenerową (minimum 6 urządzeń) oraz strefę relaksu (minimum 4 ławki, 2 urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe do podłoża, a także zagospodarowanie zieleni. Natomiast wariant rozszerzony przewiduje dodatkowo plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum trzy urządzenia) z ogrodzeniem.

 

Powiat Szczecinecki będzie się ubiegał o dofinansowanie przedsięwzięcia w pierwszym wariancie. Otwarte Strefy Aktywności pojawią się  przy pięciu szkołach, dla których Powiat jest organem prowadzącym:

  • Zespół  Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku.

Przy szkole powstanie siłownia plenerowa wyposażona w następujące urządzenia: jeździec, wioślarz, wyciąg, krzesło, orbitrek oraz prasa nożna, a także strefa relaksu zawierająca: betonowy stół plenerowy do tenisa stołowego oraz stół do gry w szachy i warcaby, 4 ławki stałe i stojak na rowery.

  • Zespół Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku.

W przypadku ZS nr 2 w skład siłowni plenerowej wejdą: jeździec podwójny, rower podwójny, prasa nożna podwójna, orbitrek podwójny, narty podwójne, pajacyk podwójny, oraz krzesło podwójne. W strefie relaksu pojawi się: betonowy stół plenerowy do tenisa stołowego oraz betonowy stół do gry w piłkarzyki, 4 ławki stałe oraz stojak na rowery.

  • Zespół  Szkół nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku.

Przy szkole pojawi się siłownia plenerowa w skład której wejdą: orbitrek, narciarz pojedynczy, twister, motyl, wyciąg górny i wioślarz. Zamontowane również zostaną urządzenia dla niepełnosprawnych: Tai Chi małe koła pojedynczy, sztanga do wypychania, rower ręce -  nogi. W strefie relaksu pojawią się m.in.: stół do gry w szachy i chińczyka, betonowy stół plenerowy do tenisa stołowego, 4 ławki stałe, oraz stojak na rowery.

  • Zespół  Szkół nr 7 w Białym Borze.

W skład siłowni plenerowej wejdą: podwójne urządzenie do wyciskania na siedząco, wyciąg górny podwójny, biegacz podwójny -  słup, prasa nożna podwójna, twister i wahadło oraz narciarz podwójny. Strefa relaksu będzie analogiczna do tej, która powstanie przy ZS nr 6.

  • Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku.

W tym przypadku siłownia plenerowa zostanie wyposażona w: orbitrek, twister, motyl, wyciąg górny, wioślarz oraz nart. W strefie relaksu pojawią się: urządzenie do gry w szachy i warcaby, betonowy stół plenerowy do tenisa stołowego, 4 ławki stałe oraz stojak na rowery

Dofinansowanie realizacji zadania może wynieść od 50% do 70 % wydatków kwalifikowanych. Do wariantu podstawowego 25 tyś. zł (w przypadku dofinasowania do 50%) lub 35 tyś. zł (w przypadku dofinasowania do 70%). Do wariantu rozszerzonego natomiast, 50 tyś. zł (w przypadku dofinansowania do 50% ) lub 70 tyś. (w przypadku dofinansowania do 70%).

Szkoły wzbogacą się o nowe urządzenia  prawdopodobnie w trzecim kwartale tego roku.

Piotr Rozmus

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności