logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Sesja Rady Miasta. Ostra dyskusja o pieniądzach dla szpitala [WIDEO]

24.04.2018 13:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Sesja Rady Miasta. Ostra dyskusja o pieniądzach dla szpitala [WIDEO]
fot. Mateusz Ludewicz / UM Szczecinek

Grubo ponad dwie godziny na poniedziałkowej sesji trwała dyskusja dotycząca zgody na udzielenie szczecineckiemu szpitalowi pożyczki w kwocie 1 mln 200 tys. zł. Ostatecznie uchwałę w tej sprawie radni przyjęli jednogłośnie, choć wcześniej cześć z nich miała wątpliwości dotyczące bieżącego funkcjonowania lecznicy.

- O pożyczkę nie proszę w swoim imieniu, ale w imieniu naszych pacjentów – apelował do radnych Radosław Niemiec, prezes spółki Szpital w Szczecinku.

Zanim doszło do głosowania szczegółowo przedstawił on sytuacją szpitala, źródła jego finansowania oraz liczbę przyjmowanych pacjentów. Ta z roku na rok jest coraz większa, a wysokość kontraktu z NFZ wyliczona została na podstawie danych z 2015 roku.

- Mamy świetny szpital, w którym chce się leczyć coraz więcej osób nie tylko ze Szczecinka i powiatu, ale również z powiatów ościennych i całej Polski. To powoduje dużą liczbę zabiegów wykonywanych ponad limit, za które nikt nam nie płaci – argumentował burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. I dodał: - Nie odmawiamy przyjęć zgłaszającym się do nas chorym, bo nasza misją jest leczenie i pomaganie ludziom.

Ostatecznie pożyczka udzielona na upłynnienie bieżącej działalności szpitala ma zostać spłacona do końca grudnia. 

Na poniedziałkowej sesji radni dokonali także zmian w tegorocznym budżecie przekazując dodatkowe środki na skateplazę przy Strefie Aktywnego Wypoczynku oraz powierzyli burmistrzowi uprawnienia do ustalania wysokości cen i opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej wchodzących w skład mienia komunalnego. W tym przypadku chodzi o wysokość opłat za taksówki wodne, które pojawią się na jeziorze Trzesiecko.

Mateusz Ludewicz, UM szczecinek

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności