logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Ścieżka (nie)rowerowa na ul. Wojska Polskiego

10.09.2018 11:43
A A A
Zdjęcie do artykułu Ścieżka (nie)rowerowa na ul. Wojska Polskiego
fot. Czytelniczka

W Szczecinku powstają kolejne kilometry ścieżek rowerowych. W wielu miejscach na terenie miasta wraz z remontami chodników tworzone są miejsca wydzielone do jazdy rowerem. Okazuje się, że część kierowców nie odróżnia czerwonych ścieżek rowerowych od parkingów. Przykładem może być ul. Wojska Polskiego.

- Nowa ścieżka rowerowa na ul. Wojska Polskiego. Pytanie brzmi: jak z niej korzystać? Codziennie tamtędy jadę do pracy. Do tej pory nie było ścieżki więc jeździłam ulicą. Teraz kiedy powstała chciałabym z niej korzystać, ale nie mam jak. Kolejny absurd w naszym mieście. Na dowód przesyłam zdjęcia.

-Czytelniczka

To nie koniec utrudnień na nowej ścieżce rowerowej. Jeśli kierowcy w końcu zjadą z pasa dla rowerzystów ci będą musieli uważać na słupy oświetleniowe, które stoją na samym środku ścieżki.

  SPROSTOWANIE  

Po naszej publikacji opisanym miejscem zajęli się szczecineccy policjanci. Okazało się, że czerwona część chodnika, która jednoznacznie kojarzy się rowerzystom ze ścieżka rowerową, nie jest ścieżką rowerową. Jest to miejsce wyznaczone do parkowania pojazdów.

 


Coś Cię denerwuje lub przeszkadza? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected] lub pod nr telefonu 781 391 604. Do Twojej dyspozycji jest też nasz profil na Facebooku: facebook.com/iszczecinek


 

 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności