logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Sanepid zamknął kuchnię w SP7. Brud, bałagan i niedobre posiłki

10.11.2017 17:11
A A A
Zdjęcie do artykułu Sanepid zamknął kuchnię w SP7. Brud, bałagan i niedobre posiłki
fot. sxc.hu

Szczecinecki sanepid zamknął w tym tygodniu kuchnię w Szkole Podstawowej nr 7, która dzierżawiona była przez spółkę z Widuchowej. Jest to efekt kilku kontroli, które były wcześniej przeprowadzone. Spółce wypowiedziano umowę. 

Pomimo zaleceń pokontrolnych właściciele spółki nie reagowali na zastrzeżenia sanepidu. W końcu sanepid kategorycznie zamknął kuchnię i stołówkę. Jakie zastrzeżenia miał sanepid? Przede wszystkim było brudno i warunki panujące na kuchni nie spełniały standardów jakie powinny panować w takim miejscu – powiedział nam Wiesław Kulik, pełniący obowiązki dyrektora w Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku.

Sygnały o warunkach na kuchni i jakości potraw docierały także do rodziców. –Dzieci już wcześniej skarżyły się, że obiady na tej stołówce są niedobre –mówi jeden z rodziców.

Co dalej ze szkolnymi obiadami?

Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych uspokaja, że obiady w szkole będą. Do chwili kiedy nie zostanie rozstrzygnięty nowy przetarg, posiłki będzie dostarczać na stołówkę firma cateringowa, z którą podpisana będzie umowa. Dyrektor zdradził nam także, że jest już po rozmowie z jednym z właścicieli firmy z Widuchowej, który zobowiązał się, że zwróci pieniądze za niewykorzystane obiady w ramach abonamentów.

Jeszcze w grudniu na szkolnej stołówce ma się pojawić nowy dzierżawca, który zostanie wyłoniony w drodze przetargu. W przyszłym roku stołówka ma być wyremontowana.

Warto zaznaczyć, że firma, która do tej pory dzierżawiła kuchnię w SP7 dostarczała także posiłki do szczecineckiego szpitala. Placówka ta także była niezadowolona z usług tej firmy i rozwiązała z nią umowę. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności