logo iszczecinek.pl

Polecamy KLER - marketingowy majstersztyk Wybory samorządowe 2018: Jak oddać głos? [wideo] Wyjechał busem pod Audi "Gaudeamus Igitur" w Krono Design Center Trwa cisza wyborcza. Komentarze na portalu iszczecinek.pl wyłączone Polecamy

Samochód TomTom w Szczecinku. Zbiera dane do nawigacji

12.11.2017 17:07
A A A
Zdjęcie do artykułu Samochód TomTom w Szczecinku. Zbiera dane do nawigacji
fot. iszczecinek.pl

Na drogach naszego regionu można spotkać charakterystyczny samochód oklejony logiem TomTom, który „uzbrojony” jest w nowoczesne kamery i sprzęt pomiarowy. Jest to tzw. mobile mapping van, który wykorzystywany jest przez firmę TomTom między innymi do zbierania danych z dróg, które następnie posłużą do aktualizacji map w urządzeniach nawigacyjnych.

Pojazd naszpikowany jest nowoczesnym sprzętem. Na dachu ma zamontowaną kamerę z polem widzenia 360 stopni oraz kilka skanerów laserowych. Zbierają one podstawowe informacje o infrastrukturze drogowej znajdującej się na trasie którą porusza się pojazd. W środku znajdują się przemysłowe komputery o dużej wydajności, precyzyjne odbiorniki GPS oraz specjalne czujniki mierzący odległości na poszczególnych odcinkach dróg.

To już kolejna firma, która za pomocą tego typu pojazdów wykonuje zdjęcia w naszym regionie. Co jakiś czas na naszych ulicach można spotkać pojazdy Google, które zbierają dane na potrzeby usługi Street View. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności