logo iszczecinek.pl

Polecamy Udało się! Internauci zrzucili się na rehabilitację Aleksa Z pociągu do miasta po błocie. Czy ktoś się tym zajmie? Czytelnicy: coś się dzieje przy cmentarzu! Uzbrojeni policjanci i kolczatki Dostanie 5000zł przez 20 lat. W Szczecinku padła główna wygrana w Super Pensji Polecamy

Samochód TomTom w Szczecinku. Zbiera dane do nawigacji

12.11.2017 17:07
A A A
Zdjęcie do artykułu Samochód TomTom w Szczecinku. Zbiera dane do nawigacji
fot. iszczecinek.pl

Na drogach naszego regionu można spotkać charakterystyczny samochód oklejony logiem TomTom, który „uzbrojony” jest w nowoczesne kamery i sprzęt pomiarowy. Jest to tzw. mobile mapping van, który wykorzystywany jest przez firmę TomTom między innymi do zbierania danych z dróg, które następnie posłużą do aktualizacji map w urządzeniach nawigacyjnych.

Pojazd naszpikowany jest nowoczesnym sprzętem. Na dachu ma zamontowaną kamerę z polem widzenia 360 stopni oraz kilka skanerów laserowych. Zbierają one podstawowe informacje o infrastrukturze drogowej znajdującej się na trasie którą porusza się pojazd. W środku znajdują się przemysłowe komputery o dużej wydajności, precyzyjne odbiorniki GPS oraz specjalne czujniki mierzący odległości na poszczególnych odcinkach dróg.

To już kolejna firma, która za pomocą tego typu pojazdów wykonuje zdjęcia w naszym regionie. Co jakiś czas na naszych ulicach można spotkać pojazdy Google, które zbierają dane na potrzeby usługi Street View. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności

+ reklama Mobile zmiana Reklama