logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Sami stworzyli Escape Room

13.12.2018 07:59
A A A
Zdjęcie do artykułu Sami stworzyli Escape Room

Noc z 7 na 8 grudnia młodzież z klas VIII SP i III G wraz ze swoimi opiekunami spędzili w swojej szkole. To już tradycja w naszej szkole, że odbywa się takie nocowanie. Tematem przewodnim był „Mikołajkowy Escape Room” czyli rozwiązywanie różnych zagadek związanych ze świętami. 

Opiekunowie, aby dobrze przygotować się do nocy w szkole sami odwiedzili szczecinecki Mr. Y's Room, dzięki czemu zyskali większą wiedzę na temat wykorzystywania różnych zadań z różnych dziedzin w takiej zabawie.

Młodzież miała za zadanie pomóc przygotować pokój na przybycie św. Mikołaja. Podczas gdy jedna z grup, przy ogromnej pomocy mam, przygotowywała dla siebie poczęstunek w postaci pizzy, druga grupa miała za zadanie odnaleźć i rozwiązać zagadki umieszczone w tajemniczym pokoju. Trzeba było np. ubrać choinkę, rozwiesić skarpety na kominku rozwiązując zagadkę matematyczną, zaśpiewać kolędę, rozwiązać sudoku, odczytać hasło z wykreślanki, ułożyć puzzle itp. Nagrodą za rozwiązanie wszystkich zagadek były ukryte w sejfie medale oraz klamka umożliwiająca opuszczenie pokoju. Po wyznaczonym czasie następowała zamiana grup. Uczniowie mieli wyznaczone 60 minut na wykonanie zadań. Jedna i druga grupa wykonała swoje zadania w czasie krótszym niż przewidywana godzina. GRATULUJEMY!!!

Zanim na dobre zdążyły opaść emocje związane z escape room-em na uczniów czekały kolejne gry przygotowane przez ich opiekunów, m.in. nocny turniej tenisa stołowego, turniej szachowy, gry komputerowe, planszowe oraz gry sportowe z kontrolerem ruchu.

Ogromne podziękowania składam dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego aby noc w szkole się odbyła. Przede wszystkim uczniom klas VIII i III G za liczną obecność i rozwiązywanie zadań z wielkim zaangażowaniem. Wychowawcom pani Ani Dąbskiej i panu Marcinowi Haas, pani Martynie Horodek, pani Magdalenie Haas, ks. proboszczowi Piotrowi Flisowi, pani Bogusi Węglarskiej, pani Anicie Sulikowskiej, pani Stanisławie Płaszczyńskiej, pani Wiolecie Kasprzak oraz panu Robertowi Chołody.

Marzena Gąsienica, Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Łubowie

foto Magdalena Haas

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności