logo iszczecinek.pl

Polecamy W 2018 roku wydaliśmy na mandaty ponad milion złotych Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Sąd uniewinnia Jacka Pawłowicza w sprawie z Kronospanem [WIDEO]

14.03.2019 17:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Sąd uniewinnia Jacka Pawłowicza w sprawie z Kronospanem [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl / archiwum

 

W czwartek, w Sądzie Rejonowym w Szczecinku odbył się kolejny proces radnego Jacka Pawłowicza, którego firma Kronospan oskarża o pomówienie jakiego miał się dopuścić podczas jednej z konferencji prasowej, na której poruszona była sprawa hałdy znajdującej się na terenie firmy. Kronospan zarzucił Jackowi Pawłowiczowi, że działając ze z góry powziętym zamiarem podczas konferencji prasowej, posiłkując się nagraniem z drona pomówił Kronospan o wywożenie toksycznej hałdy na teren przy ul. Leśnej.

Dziś Sąd Rejonowy uniewinnił Jacka Pawłowicza. -Odbyło się ostatnie posiedzenie sądu i zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uniewinnił mnie –powiedział Jacek Pawłowicz.

Komentarz firmy Kronospan

Sąd uznaje winę, ale ją usprawiedliwia.

 

Na dzisiejszej rozprawie z oskarżenia prywatnego Kronospanu przeciwko Jackowi P. o pomówienie, sąd orzekający uznał, iż oskarżony działał w warunkach kontratypu, o którym mowa w art. 29 KK, dopuszczając się czynu zabronionego w usprawiedliwionym błędnym przekonaniu –urojeniu.

 

Co to oznacza? Prostymi słowy: czyn dokonany pod wpływem błędnego, usprawiedliwionego przekonania  co do okoliczności pozostaje czynem zabronionym, jednak nie stanowi przestępstwa.

 

Przypomnijmy, że w pierwszej instancji Jacek P. został uznany winnym pomówienia, natomiast sąd drugiej instancji zwrócił sprawę z nakazem ponownego rozpatrzenia.

 

-Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospan

AKTUALIZACJA

Odnosząc się do słów rzecznika firmy Kronospan, chciałbym podkreślić, że w dniu dzisiejszym wygrałem w Sądzie z Kronospanem, Sąd mnie uniewinnił - trudno prościej to wytłumaczyć.   Więcej będę mógł powiedzieć, gdy wyrok się uprawomocni.  Natomiast o ”błędnym przekonaniu-urojeniu” możemy mówić  w przypadku tych, którzy  uwierzyli,  że już nie będzie smrodów oraz  pyłów na samochodach i w naszym powietrzu - co hucznie było zapowiadane.

- Jacek Pawłowicz

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności