logo iszczecinek.pl

Polecamy 40-centymetrowe dziury na parkingu Działacze Terry wręczyli ministrowi środowiska pismo. Co w nim było? Tak będą wyglądały wypożyczalnie rowerów Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Są kolejni zainteresowani kupnem szczecineckiego PKS-u

28.02.2017 12:30
A A A
Zdjęcie do artykułu Są kolejni zainteresowani kupnem szczecineckiego PKS-u
fot. iszczecinek.pl

Przed paroma dniami PKS Bytów poinformował Zarząd Powiatu Szczecineckiego, iż nie przystąpi do badania spółki PKS Szczecinek i tym samym nie złoży oferty wiążącej dotyczącej nabycia jej udziałów.

Dzisiaj (28.02) starosta szczecinecki Krzysztof Lis po raz kolejny spotkał się z załogą PKS Szczecinek, aby odnosząc się do ostatnich wydarzeń przedstawić dalszy plan działania.

-Zamknęliśmy procedurę związaną ze zbyciem udziałów. Wspólnie z radą nadzorczą ustaliliśmy marszrutę związaną z dalszym postępowaniem – mówił podczas spotkania starosta. -Jutro spotykam się również z przedstawicielami firmy doradczej, która towarzyszy nam w procedurze zbycia od samego początku. Chcemy uruchomić drugą procedurę. W międzyczasie zmieniła się ustawa o prywatyzacji przedsiębiorstw, więc musimy dostosować tę procedurę do nowych regulacji. Intencja jest taka, aby przeprowadzić ją jeszcze w marcu. (…) W międzyczasie właściciel, czyli Powiat Szczecinecki udzieli spółce pożyczki w wysokości 800 tys. zł. Aktualnie trwają procedury związane z jej uruchomieniem.

Starosta zdradził również, że dwa kolejne podmioty wyraziły wstępne zainteresowanie nabyciem udziałów spółki PKS Szczecinek.

-W czwartek spotykam się z jednym z zainteresowanych podmiotów, natomiast 14 marca spotkam się z drugim –mówi Krzystof Lis.

Załoga dowiedziała się także, iż odpowiednio wcześniej Zarząd Powiatu zaproponował Powiatowi Bytowskiemu inną, alternatywną propozycję.

-Spotkałem się ze starostą bytowskim. Zaproponowałem jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie utworzenie fuzji i uczynienie z PKS Bytów i PKS Szczecinek, jednego silnego przedsiębiorstwa. Propozycja nie spotkała się z zainteresowaniem.

PIOTR ROZMUS

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności