logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi Szczecinek. Można zgłaszać swoje problemy

09.04.2018 13:05
A A A
Zdjęcie do artykułu Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi Szczecinek. Można zgłaszać swoje problemy
fot. RPO.GOV.PL

W przyszłym tygodniu Rzecznik Praw Obywatelskich organizuje cykl spotkań regionalnych. W ramach tego RPO odwiedzi także Szczecinek. Dodatkowo Adam Bodnar będzie gościł w Inowrocławiu, gminie Płużnicy, Nakle, Tucholi, Chojnicach, Człuchowie i Wałczu. Są to miejscowości, których RPO nie zdołał wcześniej odwiedzić w czasie spotkań regionalnych w województwie kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim (był tu w 2016 i 2017 r.)

Spotkania, na które zaprasza Adam Bodnar, są otwarte dla każdego. Każdy może opowiedzieć o problemach, z którymi się zmaga on sam, albo jego społeczność. Rzecznik albo przyjmuje sprawę do interwencji albo podpowiada, co w takiej sprawie można zrobić. Można też w czasie tych spotkań złożyć wniosek w indywidualnej sprawie bez mówienia o tym na forum publicznym – Rzecznikowi towarzyszy prawnik, któremu można wyłożyć swoją sprawę (Uwaga, warto mieć ze sobą dokumenty i zostawić prawnikowi ich kopie – wtedy sprawę szybciej można załatwić)

Spotkania są otwarte i oczywiście bezpłatne.

Można się na nie zgłosić zawczasu (i np. zgłosić temat albo przypomnieć o swojej sprawie u Rzecznika – te zgłoszenia pomagają nam przygotować się do spotkania z Państwem). Ale można też przyjść bez żadnego zgłoszenia

Zgłoszenia

Formularz: https://www.rpo.gov.pl/formularz/spotkania-regionalne-rpo-POMORZE

lub mailowo: [email protected] lub telefonicznie: (22) 55 17 989

Co wynika ze spotkań regionalnych?

Spotkania regionalne organizowane są co miesiąc – za każdym razem w innym regionie kraju. Bardzo wiele zgłoszonych spraw dotyczy praw osób z niepełnosprawnościami, seniorów, ale także uciążliwych inwestycji w pobliżu, wysokość świadczeń, problemy lokatorów.

Data i miejsce

SZCZECINEK

19 kwietnia 2018 r.   (czwartek)  godz. 17.30 – 19.30

Zamek Szczeciniecki, Centrum Konferencyjne Zamek

ul. Mickiewicza 2, Sala Konferencyjna Południowa

Materiał prasowy

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności