logo iszczecinek.pl

Polecamy „Czteroślad” na ulicach Szczecinka Zbudują drugi wybieg dla psów Trwają prace związane z budową Centrum Innowacji i Praktyk Zawodowych przy ZST w Szczecinku [WIDEO] O budżecie obywatelskim na Zamku [WIDEO] Polecamy

Ruszyła budowa piętrowego pomostu przed Zamkiem [WIDEO]

19.04.2017 13:39
A A A
Zdjęcie do artykułu Ruszyła budowa piętrowego pomostu przed Zamkiem [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Rozpoczęły się prace przy budowie nowego pomostu na Trzesiecku. Dziś rano przed Centrum Konferencyjnym Zamek pojawił się ciężki sprzęt do wbijania pali i 4 platformy pływające, z których pale bedą wbijane w dno jeziora. To właśnie tych prac rozpocznie się budowa piętrowego pomostu.

Pomost budowany przed Zamkiem stanie na 60 stalowych palach wbitych na kilka metrów w dno jeziora. Konstrukcja wykonana zostanie z betonu, drewna i stali. Przy pomoście zaprojektowano dodatkowo pomost cumowniczy dla kajaków i innych małych jednostek pływających oraz dwie dalby, do których będą mogły cumować tramwaje wodne. Pojawi się też kilka ciekawych efektów, takich jak na przykład oświetlenie poręczy diodami LED.

Przypomnijmy, że przetarg wygrała firma Hydrobud z Ustronia Morskiego z ofertą 1,97 mln zł. Prace rozpoczęły się dzisiaj i mają zakończyć się w maju przyszłego roku.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności