logo iszczecinek.pl

Polecamy Escape Room znów otwarty Muzem wyprowadzi wystawy w przestrzeń publiczną Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Rusztowanie ponownie przy wieży "dużego" kościoła. Rusza kolejny etap remontu

09.08.2017 07:16
A A A
Zdjęcie do artykułu Rusztowanie ponownie przy wieży "dużego" kościoła. Rusza kolejny etap remontu
fot. iszczecinek.pl

200 tys. złotych potrzebne było na kolejny etap remontu wieży kościoła mariackiego. Przy wsparciu wielu osób i instytucji kwotę tę, prawie w całości, udało się zebrać i można wyremontować zachodnią ścianę wieży. Przy wieży już stanęło rusztowanie i wkrótce rozpocznie się remont.

Przypomnijmy. W połowie 2014 roku ukazała się ekspertyza wykonana przez inżynierów Grzegorza Kiliana i Eugeniusza Łangowskiego. Z opinii ekspertów wynikało jednoznacznie, że wieża kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku wymaga pilnego remontu. Od tego momentu zaczęto zbierać środki na jej remont.

Obecny remont został dofinansowany między innymi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Kultury. W tych przypadkach pieniądze (łącznie 130 tys. zł) udało się pozyskać dzięki poseł Małgorzacie Golińskiej. Do tej kwoty  (po 20 tys. zł) dołożyły ze swoich budżetów miasto i starostwo powiatowe.

Obecny etap remontu powinien zakończyć się do końca wakacji.


Wideo, które może Cię zainteresować

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności