logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Rumuni handlowali podróbkami narzędzi

15.03.2019 14:10
A A A
Zdjęcie do artykułu Rumuni handlowali podróbkami narzędzi

Po publikacji dzisiejszego porannego artykułu otrzymaliśmy informacje telefoniczne od dwóch różnych osób, że ktoś znowu szuka naiwnych klientów. Chodzi o ten artykuł: http://iszczecinek.pl/artykuly/aktualnosci/oszusci-dotarli-do-szczecinka-nie-kupujcie-na-ulicy

Najpierw otrzymaliśmy sygnał, że ktoś namawia do kupna okazyjnych artykułów na parkingu sklepu Biedronka przy ul. Polnej. "Handlowiec" poluje przede wszystkim na osoby starsze. O fakcie została powiadomiona policja. Szybko pojawiliśmy się na miejscu, ale po "działalności" nie było już śladu.

Sprawdziliśmy natomiast co się dzieje na parkingu przy leżącym niedaleko sklepie Intermarche, na ul. Kołobrzeskiej. Udało nam się sfotografować obywateli narodowości rumuńskiej, którzy wyraźnie tego sobie nie życzyli. Jak udało się ustalić oferowali sprzęt marki Makite. Jest to łudząco podobna podróbka wysokiej klasy elektronarzędzi marki Makita. Nazwa różni się tylko ostatnią literą. Cena za jaką oferowali wkrętarki wynosiła około 150 zł za sztukę.

Nie mamy informacji czy w jednym i drugim przypadku to te same osoby.

O podejrzanym handlu została powiadomiona policja. Policjanci szybko przyjechała na miejsce i przede wszystkim wylegitymowali "sprzedawców". Byli to obywatele Rumunii. Okazało się, że nie mieli żadnych dokumentów zakupu na sprzetu, ani nie wystawiają żadnych rachunków sprzedaży.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności