logo iszczecinek.pl

Polecamy Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Rozwiązania techniczne dla sektora HVAC

05.02.2018 11:07
A A A
Zdjęcie do artykułu Rozwiązania techniczne dla sektora HVAC
fot. MATERIAŁ PARTNERA

Jako czołowy producent materiałów EPP i EPS Knauf Industries dostarcza rozwiązań dla sektora HVAC. W oparciu o wieloletnie doświadczenia w zakresie produkcji dla branży inżynierii sanitarnej projektuje i wytwarza elementy izolacyjne i ochronne dla instalacji oraz urządzeń. Serwis knauf-industries.pl zapewnia elementy konstrukcyjne oraz izolacje dla trzech sektorów: grzejnictwo, wentylacja i klimatyzacja.

Niezawodność projektowanych komponentów oznacza bezwzględne bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzeń grzewczych, systemów wentylacyjnych oraz instalacji klimatyzacyjnych. Złożony proces produkcji tych urządzeń wymaga idealnego dostosowania elementów i obudów z tworzyw EPP i EPS do szczegółowych wymagań producentów oraz indywidualnych specyfikacji poszczególnych urządzeń.

EPP i EPS w sektorze HVAC

Styropian, czyli spieniony polistyren, określany jako EPS to dosyć sztywny, choć kruchy materiał. W 98 % składa się w powietrza i może mieć różną gęstość. EPS jest łatwy do formowania – do cięcia, szlifowania i odkształcania.

Spieniony polipropylen EPP swoją strukturą przypomina styropian. Zarówno skład chemiczny, jak również procesy produkcji sprawiają, że EPP jest bardziej ekologiczny i wszechstronny. Wyróżnia się jednak znacznie większą trwałością i jest bardziej odporny na różne czynniki fizyczne i mechaniczne, m.in. jest trudniejszy do cięcia. Przeprowadzone teksty wykazują, że po delikatnym odkształceniu materiału EPP - natychmiast powraca do dawnego kształtu.

Ze względu na te właściwości kształtki techniczne i ochronne przeznaczone dla urządzeń z sektora HVAC wykonuje się najczęściej z materiału EPS i EPP oraz z plastiku.

Izolacja w technice instalacji grzewczych

Materiały EPP i EPS to znakomite izolatory, dzięki czemu są powszechnie wykorzystywane jako obudowy ochronne i elementy izolacyjne do różnego rodzaju urządzeń grzewczych. Odznaczają się doskonałą izolacją zapewniającą przede wszystkim oszczędność energii i bezpieczeństwo. Z materiałów EPP i EPS wytwarzane są obudowy bojlerów i kotłów grzewczych, izolacje zbiorników na gorącą wodę, obudowy i podstawy termodynamiczne do zbiorników, uszczelnienie złączy, izolacje centralnego ogrzewania, grzejników oraz pomp ciepła. Wykorzystuje się je także jako materiały izolacyjne w systemach solarnych.

Zastosowanie EPP i EPS w klimatyzacji

Instalacja wentylacji mechanicznej albo systemu klimatyzacji to obecnie standard w wyposażeniu budynków użyteczności publicznej, hal przemysłowych i bloków mieszkalnych. Izolacja ma za zadanie zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, co często wymusza zastosowanie odzysku ciepła z powietrza wentylacyjnego.

Materiał EPP doskonale sprawdza się jako izolacja także w urządzeniach klimatyzacyjnych i systemach wentylacyjnych. Odpowiednio wyprofilowane elementy EPP służą jako obudowy klimatyzatorów i tace ociekowe, a także izolacje nawiewu, konstrukcje wentylacji wykonane z EPP.

Równie ważna jest izolacja termiczna kanałów i przewodów każdej instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, gdyż poprawia efektywność energetyczną zapobiega przed utratą ciepła, chroni przed pożarem i redukuje poziom hałasu.

- MATERIAŁ PROMOCYJNY -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności