logo iszczecinek.pl

Polecamy TUROWO. Renault uderzył w dom [WIDEO] Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Brudzą alejki i nie śpiewają jak skowronki. Trwa usuwanie gniazd gawronów [WIDEO] Co zrobić, gdy nasz pies wyrządzi szkodę? Polecamy

Rozmowa z Marcinem Bedką, kandydatem na burmistrza Szczecinka

10.10.2018 09:18
A A A
Zdjęcie do artykułu Rozmowa z Marcinem Bedką, kandydatem na burmistrza Szczecinka
fot. archiwum kandydata

Jakie są główne zadania, które chce pan przeprowadzić w mieście?

Chcę, aby można było powiedzieć „Szczecinek silny rodziną”, mogę dodać wielopokoleniową rodziną. Celem jest odwrócenie trendu wyjeżdżania młodych ludzi z miasta. Program nie patrzy na miasto przez pryzmat 5-letniej kadencji, a patrzy w perspektywie 10, 20 a nawet 30 lat. Jedną metodą odwrócenia tego trendu jest wprowadzenie rządowego programu w Szczecinku, który może działać pod nazwą „Cały Szczecinek Specjalną strefą ekonomiczną”. Program jest pakietem różnorakich ulg dla przedsiębiorców gdzie obniżenie podatku od nieruchomości czy transportu, który wprowadzimy, jest tylko pewną składową. Będziemy promować zasady programu, pomagać firmom w jego uzyskaniu. Uważam, że jest to jedyna metoda na zwiększenie ilości miejsc pracy w Szczecinku. Mimo, że bez pracy jest coraz mniej mieszkańców naszego miasta, to nie przekłada się to na wysokość przeciętnego uposażenia, a uważam że wysokość zarobków jest jednym z najważniejszych powodów skłaniających młodych ludzi do podjęcia decyzji o powrocie do Szczecinka po studiach a także tych z zagranicy.

Szczecinek nam się starzeje czy mam pan propozycje dla ludzi starszych?

Rodzina to nie tylko ludzie młodzi ale również dziadkowie, ludzie starsi na emeryturach. Większość z nich świetnie sobie radzi i tak naprawdę potrzebują od nas -władz miasta- tylko jednego, abyśmy stworzyli ich dzieciom i wnukom takie warunki życia w Szczecinku by nie wyjeżdżali z naszego miasta. Musimy spowodować aby zostali blisko swoich rodziców i dziadków, bo bliski kontakt z rodziną, dziećmi, wnukami daje im największy komfort życia.

Czy wprowadzi pan darmowe przejazdy komunikacją miejską?

Nie, w żadnym wypadku. Komunikacja miejska musi być tania, tam gdzie jest za darmo jest ograniczana i w rzeczywistości staje się mniej przydatna ze względu na spadek ilości linii i częstości przejazdów. Popieram wprowadzenie biletu rodzinnego do komunikacji, nawet nie tylko do komunikacji, do wszystkich miejsc którymi zarządza miasto. Jeden bilet dla całej rodziny.

Jaki jest najbardziej palący problem który można rozwiązać od zaraz

Prawie od zaraz, zlikwidowanie wszystkich toalet na klatkach schodowych. Wybudowanie jednego lub dwóch parkingów wielopoziomowych w centrum Szczecinka, tak byśmy mogli do tego centrum dojechać i zaparkować.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności