logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Rozegrano XVII Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Szczecinek

24.07.2017 12:24
A A A
Zdjęcie do artykułu Rozegrano XVII Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Szczecinek
fot. Anna Kapelska

W miniony weekend odbyła się XVII edycja Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Szczecinek.  Zgodnie z regulaminem został on zorganizowany na terenie Sołectwa, które zwyciężyło w zeszłym roku – czyli w Wierzchowie.

W tym roku pogoda dopisała tak samo jak kibice.  Do turnieju zgłosiło się 14 Sołectw: Dalęcino, Drawień, Gwda Wielka, Gwda Mała, Jelenino, Krągłe, Kwakowo, Marcelin, Omulna, Spore,  Stare Wierzchowo, Trzebiechowo obr. Kusowa, Wilcze Laski i Wierzchowo. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. Drużyny w czteroosobowym składzie rywalizowały w 7 konkurencjach: bieg z jajkiem, przeciąganie liny, rajd z taczką,  bieg w okularach „alko – gogle”, bieg z wodą, bieg w rodzinnych spodniach oraz konkurencja dla dzieci – skoki na piłkach.

W tym roku dobra passa Wierzchowa została złamana i XVII edycję Turnieju Sołectw wygrało Sołectwo Omulna zdobywając aż 100 punktów.  Drugie miejsce przypadło Sołectwu Jelenino, które zgromadziło 72 punktów a na trzecim miejscu uplasowało się Sołectwo Krągłe z liczbą 71 punktów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody,  które wręczyli  Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas,  Zastępca Wójta Gminy Szczecinek Edyta Wieleba – Matyśniak, Sołtys Wierzchowa Wiesława Czubaszek oraz sędzia turnieju Rafał Glanc. Wszystkie Sołectwa otrzymały dyplomy uczestnictwa, a dzieci biorące udział w zmaganiach turniejowych, również zostały nagrodzone – książeczkami ufundowanymi przez Lasy Państwowe.  Na koniec imprezy podziękowano uczestnikom Turnieju za świetną zabawę oraz wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w organizację turnieju, w szczególności Sołectwu Wierzchowo, Stowarzyszeniu Aktywni Wierzchowo, OSP Wierzchowo, panu Rafałowi Glanc, grupie medycznej TadMed oraz pracownikom Urzędu Gminy Szczecinek. Specjalne podziękowania przypadły fundatorom nagród za II i III miejsce, panu Tomaszowi Nowackiemu – Firma Agrotnom, Sklep rolniczy GRENE i  panu Markowi Kowalczykowi – Firma Dach-Styl i Max – Dom, oraz Lasom Państwowym za ufundowanie nagród dla najmłodszych.

Po inauguracji wręczenia nagród odbyła się zabawa taneczna. W trakcie całego Turnieju można było również pomóc potrzebującym, poprzez zapisanie się do bazy dawców szpiku kostnego.  Zgodnie z tradycją kolejny XVIII Turniej Sołectw zostanie zorganizowany w sołectwie, które zwyciężyło w tym roku – czyli jednym słowem, do zobaczenia w Omulnej!

Anna Kapelska

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności