logo iszczecinek.pl

Polecamy Darmowa komunikacja miejska od września 2019! Koniec ruchu wahadłowego na Szczecińskiej? Lodowisko może już na weekend Antoni Borys powołany do kadry Polski TIR zjechał z drogi i zaorał pole Polecamy

Rowerzyści pod czujnym okiem policjantów

28.09.2018 12:48
A A A
Zdjęcie do artykułu Rowerzyści pod czujnym okiem policjantów
fot. KPP Szczecinek

Policjanci szczecineckiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania profilaktyczne skierowane do rowerzystów. Stan techniczny, obowiązkowe wyposażenie oraz stan trzeźwości kierujących rowerami – to między innymi podlegało kontroli. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących jednośladem.

„Rower” - pod takim kryptonimem szczecineccy policjanci prowadzili działania skierowane do kierujących jednośladami. Funkcjonariusze zwracali uwagę na obowiązkowe oświetlenie, hamulce oraz stan trzeźwości kierujących. Podczas prowadzonych działań mundurowi sprawdzali też, czy rowerzyści poruszają się zgodnie z przepisami. Z rowerzystami nie stosującymi się do podstawowych zasad ruchu drogowego, policjanci przeprowadzali rozmowy i uświadamiali kierujących o ryzyku – jazdy niesprawnym rowerem oraz poruszania się w miejscach do tego niewyznaczonych. W ręce użytkowników trafiły także elementy poprawiające widoczność na drodze.

KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności