logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Rowerem przez Pomorze Zachodnie. Kolejne inwestycje w naszym regionie

15.05.2018 21:19
A A A
Zdjęcie do artykułu Rowerem przez Pomorze Zachodnie. Kolejne inwestycje w naszym regionie
fot. iszczecinek.pl

Powstaną kolejne dokumentacje na budowę i oznakowanie tras rowerowych w zachodniopomorskim. Całość będzie finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Dokumentacje jakie będą przygotowywane, dotyczą dwóch odcinków Trasy Pojezierzy Zachodnich: pierwszego przebiegającego przez gminę Złocieniec i drugiego między Krągami a Szczecinkiem. Trasa będzie oznakowana numerem 20.

Przypomnijmy, że trasa Pojezierzy Zachodnich (II) ma mieć łącznie około 422 kilometrów długości i przebiegać przez malownicze obszary Pojezierzy: Myśliborskiego, Choszczeńskiego, Ińskiego, Drawskiego i Szczecineckiego.

Jej południowy odcinek, zaczyna się na granicy z Niemcami przy moście kolejowym w Siekierkach, przez który w przyszłości ma zostać poprowadzony szlak rowerowy do Niemiec (do szlaku Odra-Nysa).

-Tworzymy kolejny po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim markowy produkt turystyczny. Jeszcze w tym roku będziemy mogli się cieszyć pierwszymi gotowymi odcinkami tras rowerowych. Są one niezwykle malownicze, ciekawe, niebanalne i co najważniejsze, będą dostępne dla przeciętnego rowerowego turysty, a nie jak do tej pory, tylko dla tych najbardziej wysportowanych. – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.


REKLAMA


Szlak Pojezierzy Zachodnich początkowo prowadzi nasypem nieczynnej linii kolejowej przez Moryń do Trzcińska-Zdroju, gdzie przecina się z Trasą Zielonego Pogranicza.  Budowa tego 36-kilometrowego odcinka już się rozp oczęła i zostanie zakończona 30 września tego roku.Następnie trasa wiedzie drogami gminnymi i leśnymi przez Dobropole, Góralice i Tchórzno do Myśliborza. Odcinek  Myślibórz- Barlinek-Pełczyce-Choszczno zaplanowano w dużej części po nasypie nieczynnej linii kolejowej.

Z Choszczna trasa poprowadzi przez Dobrzany, Linówko do Ińska (pomiędzy Dobrzanami a Linówkiem, we wsi Kozy następuje połączenie z drugą odnogą trasy biegnącej do Szczecina i dalej do Niemiec). Trasa z Ińska do Drawska Pomorskiego wiedzie krótkim odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 151 do Storkowa, tam odbija na wschód do Ginawy, gdzie przecina drogę krajową nr 20. Dalej prowadzi głównie po drogach gminnych i leśnych przez miasta Pojezierza Drawskiego, czyli Złocieniec i Czaplinek i dalej do Łubowa i Bornego Sulinowa. Następnie przez Spore do Białego Boru i dalej do granicy województwa. 

- Pojezierze Szczecineckie i tutejsze rezerwaty przyrody będą niesamowitym magnesem dla turystów z naszego regionu, ale i z całej Polski. Szlaki rowerowe opracowywaliśmy w ten sposób by wypoczynek na dwóch kółkach z sakwami mógł wynieść przynajmniej kilka lub nawet kilkanaście dni. Taka forma turystyki rowerowej cieszy się coraz większą popularnością. – powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

ZZDW szuka również wykonawcy dokumentacji  oznakowania trasy rowerowej na odcinku Krągi – Szczecinek na pograniczu gmin Borne Sulinowo i Szczecinek.

To opracowanie dotyczy także fragmentu Trasy Pojezierzy Zachodnich od miejscowości Krągi k/Bornego Sulinowa do Szczecinka. Trasa rowerowa biegnie tu częściowo na zasadach ogólnych gdzie konieczne będzie tylko jej oznakowanie, zawiera też kilka odcinków inwestycyjnych. Początek opracowania zlokalizowany jest na zjeździe w drogę leśną, a koniec na skrzyżowaniu ul. Staszica i drogi krajowej nr 20 w Szczecinku.

Termin zakończenia prac projektowych ZZDW wyznaczył na 31 maja przyszłego roku. Termin składania ofert mija 7 maja, a w przypadku dokumentacji dotyczącej gminy Złocieniec 23 maja.

Dodajmy, że ZZDW otworzył już oferty w przetargu na dokumentację budowy i oznakowania innego fragmentu Trasy Pojezierzy Zachodnich – odcinka Borne Sulinowo- Krągi.

źródło: ZZDW

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności