logo iszczecinek.pl

Polecamy Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Raport Straży Miejskiej. Pijani i ranny łabędź

22.01.2018 13:01
A A A
Zdjęcie do artykułu Raport Straży Miejskiej. Pijani i ranny łabędź
fot. iszczecinek.pl

Przedstawiamy tygodniowy raport szczecineckiej Straży Miejskiej. Raport przygotowała Jolanta Siemaszko, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Szczecinku.

W okresie od 15.01.2018 r. do 21.01.2018 r. strażnicy podjęli 79 interwencji w stosunku do 76 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 13 zdarzeń, z czego w 10 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

W dniu 16.01.2018 r. około godziny 20:55 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęła telefoniczna informacja o mężczyznach leżących w klatce schodowej w budynku przy ulicy Mierosławskiego.

W bloku strażnicy zastali dwóch bezdomnych mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu. Obaj mężczyźni znani są strażnikom z wcześniejszych interwencji. W porozumieniu z dyżurnym zostali odwiezieni do noclegowni. Za popełnione wykroczenie zostanie sporządzony na nich wniosek do sądu o ukaranie.

W dniu 17.01.2018 r. o godzinie 23:15 operator monitoringu zauważył dwie młode osoby, które zakłócały porządek, pijąc alkohol w miejscu publicznym. Strażnicy na miejscu zastali kobietę i mężczyznę w wieku 18 lat, którzy za swoje zachowanie zostali ukarani mandatami karnymi.

W dniu 18.01.2018 r. o godzinie 12:05 patrol SM udał się do parku miejskiego przy ulicy Mickiewicza, gdzie zgłoszono rannego łabędzia. Łabędź siedział na tafli lodu, miał uszkodzoną nogę. Dyżurny SM wezwał na miejsce załogę Straży Pożarnej oraz weterynarza. Próbowano odłowić ptaka by udzielić mu pomocy, jednak łabędź odpłynął.

W dniu 21.01.2018 r. do Straży Miejskiej wpłynęła telefoniczna informacja o mężczyźnie leżącym na ulicy Koszalińskiej. Patrol zastał bezdomnego mężczyznę upojonego alkoholem, który nie mógł sam wstać, a kontakt z nim był bardzo utrudniony. Na miejsce dyżurny wezwał ratowników medycznych, którzy zabrali mężczyznę do szpitala.

W dniu 21.01.2018 r. o godzinie 1:45 operator monitoringu miejskiego zauważył na ulicy Wyszyńskiego grupę młodych mężczyzn idących środkiem jezdni. Jeden z nich publicznie oddawał mocz, inny kładł się na pasach, a kolejny poruszał się rowerem stwarzając niebezpieczeństwo na drodze. W stosunku do tej grupy interweniował wspólny patrol policjanta i strażnika.

W dniu 21.01.2018 r. około godziny 23:00 operator monitoringu zwrócił uwagę na dziesięcioosobową  grupę idącą ulicą Warcisława IV. Młodzi ludzie idąc przewracali kosze naśmieci, głośno wykrzykiwali słowa wulgarne. Dyżurny skierował tam patrol Straży Miejskiej, a interwencja zakończyła się postępowaniami mandatowymi.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności