logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Ranking "Perspektyw" 2018. Liceum z Białego Boru i "ekonomik" najlepsze w powiecie

10.01.2018 10:03
A A A
Zdjęcie do artykułu Ranking "Perspektyw" 2018. Liceum z Białego Boru i "ekonomik" najlepsze w powiecie
fot. ranking

W środę, chwilę po północy, Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała wyniki tegorocznej edycji prestiżowych rankingów szkół - liceów ogólnokształcących oraz techników. Sprawdziliśmy jak w tym roku wypadły szkoły w Szczecinku i powiecie. Na wstępie warto zaznaczyć, że do rankingu ogólnopolskiego zakwalifikowały się tylko trzy szkoły z naszego powiatu – dwie ze Szczecinka oraz jedna z Białego Boru.

Ranking liceów

Na liście najlepszych liceów znajdziemy dwie szkoły z powiatu szczecineckiego. Według rankingu najlepszym liceum w powiecie jest LO im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze, które w rankingu ogólnopolskim zajęło 341 miejsce, a w województwie zachodniopomorskim uplanowało się na miejscu 9. Drugim liceum jest I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Elżbiety w Szczecinku. W rankingu ogólnopolskim znalazło się na pozycji 417, w województwie – 12 miejsce.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.

Ranking techników

Według rankingu „Perspektyw” najlepszym technikum w Szczecinku jest Technikum Zawodowe nr 1 w ZS nr 1 im. KEN, które jako jedyne znalazło się w rankingu ogólnopolskim. Na liście ogólnopolskiej zajmuje wysokie miejsce 143, a w województwie zachodniopomorskim miejsce 6.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.

Pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć. I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, które publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, a która wspina się coraz wyżej w zestawieniu. Gdzie najlepiej wypada matura z matematyki, a gdzie jest najwięcej laureatów olimpiad. To wiedza na wagę życiowego sukcesu!

-Perspektywy

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności