logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Rally Breslau 2018 dotarł do Gwdy Wielkiej. Tu odbędzie się finał [WIDEO]

07.07.2018 09:08
A A A
Zdjęcie do artykułu Rally Breslau 2018 dotarł do Gwdy Wielkiej. Tu odbędzie się finał [WIDEO]
fot. Rallye Dresden Breslau / facebook

Przez kilka ostatnich dni na terenie naszego regionu można było spotkać sporą ilość przemieszczających się samochodów terenowych. To wszystko za sprawą, największego w Europie Środkowej rajdu off-roadowego Rally Breslau.

Rajd organizowany jest już od ponad dwudziestu lat. W tym roku terenówki startowały w dwóch kategoriach - cross country - przejazdy na czas i extreme - przejazdy na czas i przez przeszkody (głównie były to bagna). Trasa obu rajdów wiodła głównie drogami leśnymi i po bezdrożach. Rajdowcy rywalizowali także na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim.

Przez ostatnie dni zawodnicy wraz ze swoimi załogami mieszkali na terenie gminy Szczecinek, a dokładnie w Gwdzie Wielkiej nad jeziorem Wielimie. To właśnie tam rozlokował się wielki Camp nr 3 na prawie tysiąc osób.

 

Rajd kończy się w Gwdzie Wielkie. W sobotę na godzinę 20:00 zaplanowano finał całego przedsięwzięcia i zakończenie rajdu.

Do rajdy Breslau 2018 stanęło ponad 150 zawodników z całej Europy: Niemiec, Francji, Holandii, Austrii, Litwy, Szwajcarii, Danii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Polski. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności