logo iszczecinek.pl

Polecamy TUROWO. Renault uderzył w dom [WIDEO] Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Brudzą alejki i nie śpiewają jak skowronki. Trwa usuwanie gniazd gawronów [WIDEO] Co zrobić, gdy nasz pies wyrządzi szkodę? Polecamy

Radny Pawłowicz i Kronospan spotkali się ponownie w sądzie. Przed salą była także grupa mieszkańców [WIDEO]

11.04.2018 17:58
A A A
Zdjęcie do artykułu Radny Pawłowicz i Kronospan spotkali się ponownie w sądzie. Przed salą była także grupa mieszkańców [WIDEO]
fot. TV Zachód

Dziś w Sądzie Rejonowym w Szczecinku ruszył ponownie proces radnego Jacka Pawłowicza, którego firma Kronospan oskarża o pomówienie jakiego miał się dopuścić podczas jednej z konferencji prasowej, na której poruszona była sprawa hałdy znajdującej się na terenie firmy. Kronospan zarzucił Jackowi Pawłowiczowi, że działając ze z góry powziętym zamiarem podczas konferencji prasowej, posiłkując się nagraniem z drona pomówił Kronospan o wywożenie toksycznej hałdy na teren przy ul. Leśnej.

W sądzie poza oskarżonym stawili się także Krzysztof Aleksandrowicz, członek zarządu firmy razem z pełnomocnikiem - mecenasem Robertem Mietlickim. Do sądu przyszła także kilkunastoosobowa grupa mieszkańców i członków stowarzyszenia Terra.

Zanim rozpoczęła się rozprawa, przed salą doszło do konfrontacji przedstawicieli Kronospanu z Jackiem Pawłowiczem i mieszkańcami, podczas której nie brakowało emocji i głośnej dyskusji na temat działalności firmy. 

Przypomnijmy. W lipcu ubiegłego roku sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinku Katarzyna Pydych uznała, że radny Pawłowicz jest winny pomówienia firmy. Radny miał zapłacić 2 tysiące zł grzywny, a wyrok miał być podany do publicznej wiadomości. Mecenas Filip Sztukiel, pełnomocnik Jacka Pawłowicza, od razu zaznaczył, że nie zgadza się z wyrokiem i zapowiedział apelację, po której w listopadzie ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Koszalinie uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Szczecinku. Teraz sprawa wraca do ponownego rozpoznania.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności