logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Radny Pawłowicz apeluje do Kronospanu o nieutajnianie rozprawy sądowej [WIDEO]

06.04.2018 13:12
A A A
Zdjęcie do artykułu Radny Pawłowicz apeluje do Kronospanu o nieutajnianie rozprawy sądowej [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

W najbliższą środę, w Sądzie Rejonowym w Szczecinku odbędzie się na nowo rozprawa, w której firma Kronospan oskarżyła radnego Jacka Pawłowicza, działacza Terry, o to że szkaluje dobre imię firmy.

Sprawa dotyczy konferencji prasowej, na której Jacek Pawłowicz posiłkując się nagraniem z drona wskazał, że Kronospan wywozi „toksyczną hałdą” na teren przy ul. Leśnej. Firma Kronospan pozwała Jacka Pawłowicza, ponieważ z jej punktu widzenia członek Terry naruszył dobre imię firmy.

Rozprawa toczyła się w Sądzie Rejonowym w Szczecinku. Na wniosek pełnomocnika firmy jej przebieg został utajniony. W lipcu ubiegłego roku sędzia Katarzyna Pydych uznała, że radny jest winny pomówienia firmy. Radny miał zapłacić dwa tysiące zł grzywny, a wyrok miał być podany do publicznej wiadomości. Mecenas Filip Sztukiel, pełnomocnik Jacka Pawłowicza, od razu zaznaczył, że nie zgadza się z wyrokiem i zapowiedział apelację, po której w listopadzie ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Koszalinie uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Szczecinku. Teraz sprawa wraca do ponownego rozpoznania.

Podczas piątkowego briefingu prasowego, Jacek Pawłowicz zaapelował do firmy, aby nie składała wniosku o utajnienie rozprawy.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności