logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Radny Marcin Bedka naruszył dobra prezesa Gawexu

24.10.2017 09:49
A A A
Zdjęcie do artykułu Radny Marcin Bedka naruszył dobra prezesa Gawexu
fot. iszczecinek.pl

Radny Marcin Bedka (Razem dla Szczecinka) naruszył dobra osobiste Zbigniewa Gawrońskiego, prezesa firmy Gawex Media – taki wyrok zapadł w ostatnich dniach w Sądzie Okręgowym w Koszalinie. Sprawa dotyczy wypowiedzi radnego na grudniowej sesji Rady Miasta, podczas której radny powiedział, że podział jednej z nieruchomości jest niezgodny z planem, mimo to został przeprowadzony, a skorzystać na tym miał właściciel jednej z sąsiednich działek. Tu padło nazwisko Gawroński.

Fragment nagrania z sesji dot. sprawy (materiał TV Zachód)

Prezes Gawexu poczuł się urażony tym stwierdzeniem i założył radnemu Marcinowi Bedce sprawę o naruszenie dóbr osobistych. Wyrok zapadł w połowie października. Koszaliński sąd zobowiązał radnego do złożenia przeprosin prezesa Gawexu na sesji Rady Miasta oraz do zapłaty 5 tys. złotych na rzecz Hospicjum Domowego im. Świętego Franciszka z Asyżu. Radny musi także pokryć koszty sądowe. Wyrok jest nieprawomocny.

Radny na chwilę obecną nie komentuje sprawy, z uwagi na to, że nie otrzymał jeszcze uzasadnienia wyroku. Zapowiada, że będzie się od niego odwoływał. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności