logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Radni za pożyczką na zakup drona

21.08.2018 09:32
A A A
Zdjęcie do artykułu Radni za pożyczką na zakup drona
fot. www.torun.pl

Jest zgoda na zaciągnięcie przez Szczecinek pożyczki w wysokości nieco ponad 42 tys. zł. Był to warunek, od którego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie uzależniał przyznanie miastu dotacji na zakup drona. Urządzenie ma kosztować około 160 tys. zł, a sama dotacja wyniesie 25 procent. Dyskusja na temat pożyczki i zasadności kupna drona była najdłuższą podczas odbywającej się wczoraj sesji. Ostatecznie za jej zaciągnięciem głosowało 13 radnych przy trzech głosach wstrzymujących się. Konsekwencją tej decyzji była uchwała dotycząca zmian w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej na lata 2018-2025.

Podczas sesji radni podjęli także m.in. decyzję w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Polna-3” oraz zmian planów „Pilska-2” i „Koszalińska-1”. Za bezzasadną uznana została z kolei skarga na działania Komendanta Straży Miejskiej i Burmistrza Miasta Szczecinek.

Przypomnijmy, że miejski dron ma być wykorzystywany do monitorowania jakości powietrza i weryfikowania zgłoszeń o spalaniu niedozwolonych odpadów. Będzie on wyposażony w specjalistyczny sprzęt pozwalający w krótkim czasie sprawdzić m.in. poziom benzo(a)pirenu czy pyłu PM10. Urządzenie zostanie wyposażone również w kamerę termowizyjną, dzięki której będzie można poszukiwać osób zaginionych czy badać przecieki w instalacjach ciepłowniczych.

Mateusz Ludewicz / UM Szczecinek

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności