logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Radni Rady Miasta zostali wprowadzeni w błąd przed głosowaniem?

17.08.2017 23:03
A A A
Zdjęcie do artykułu Radni Rady Miasta zostali wprowadzeni w błąd przed głosowaniem?
fot. iszczecinek.pl

Na sesji Rady Miasta, w dniu 27.03.2017r., został przegłosowany projekt programu „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Szczecinek na lata 2017-2019”. Radni zostali poinformowani, że projekt

ten zostanie wysłany do specjalistycznej agencji weryfikacyjnej w celu uzyskania niezbędnej pozytywnej opinii.

Kilka miesięcy później w dniu 10 lipca 2017r., na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta przed głosowaniem nad przyjęciem tego  programu,  Radni miejscy zostali poinformowani, że Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oceniła pozytywnie projekt tego programu. Niestety informacja ta była nieprawdziwa (!) a radni przed głosowaniem zostali wprowadzeni w błąd (!)

Jak się okazało, Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, do zaopiniowania do Agencji wysłał inny (zmieniony) projekt. Oznacza to, że Agencja zaopiniowała inny dokument niż formalnie był przyjęty przez Radę Miasta Szczecinek.

W rzeczywistości projekt programu uchwalony przez Radę Miasta, w ogóle nie był opiniowany przez w/w Agencję. Co istotne: projekt uchwały przygotowany przez burmistrza na sesję w dniu 10.07.2017r., i uchwała podjęta przez Radę Miasta większością głosów radnych Platformy Obywatelskiej w tym dniu, znowu zawierały inną treść, niż dokument przekazany faktycznie do Agencji i opiniowany przez Agencję.

Prawdopodobnie w/w nieprawidłowości pozostałyby bez echa, gdyby nie pismo Wojewody Zachodniopomorskiego, który zwrócił się z pytaniem, czy przyjęty przez Radę Miasta Szczecinek program został wcześniej zaopiniowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Wówczas w dniu 21.07.2017r., zwołano naprędce kolejną nadzwyczajną sesję Rady Miasta, na której uchylono uchwałę z dnia 10.07.2017r.

Do tej pory niestety standardem w pracach Rady Miasta stały się sytuacje, w których Przewodnicząca Rady Miasta, nie przekazywała niewygodnych dla Ratusza pism skierowanych do Radnych. Tym razem doszło do skandalicznej sytuacji, w której Radni przed głosowaniem na Sesji Rady Miasta, zostali wprowadzeni w błąd nieprawdziwymi informacjami.

W związku z zaistniałą sytuacją o tym fakcie zostały powiadomione odpowiednie urzędy i organy władzy państwowej.

Jacek Pawłowicz

Radny Rady Miasta 

Ruch Obywatelski „Razem dla Szczecinka”

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności