logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Ptasie odchody w parku. Czytelnik ostrzega

12.04.2018 15:31
A A A
Zdjęcie do artykułu Ptasie odchody w parku. Czytelnik ostrzega
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Ptasie odchody w centralnej części parku miejskiego od lat dokuczają mieszkańcom. Pomimo starań władz w „przegonieniu” gawronów, które na dobre tam się zadomowiły, problem nadal występuje. W tej sprawie otrzymaliśmy list od naszego Czytelnika.

-Codziennie zaprowadzam moje dziecko do Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego mieszczącego się przy ul.  Księżnej Elżbiety, i codziennie przemierzam parkowe alejki pomiędzy Muszlą Koncertową a I Liceum im. Ks. Elżbiety. Za każdym razem czystość tych alejek, a raczej jej brak mnie przeraża!  Na chodniku znajdują się ogromne ilości ptasich odchodów, którym towarzyszy ogromny fetor, którego nie sposób wytrzymać.  Odchody przylepiają się do naszych butów.  Po ściągnięciu butów my, dorośli myjemy ręce, ale co z przedszkolakami czy uczniami I Liceum, którzy nie zawsze mają ku temu sposobność? Dzieci w przedszkolu często do razu wchodzą na salę, gdzie bawią się zabawkami.

Zainteresowałem się tymi odchodami i natrafiłem w Internecie na artykuł pod tytułem „Ptaki oraz ich odchody jako siedlisko chorób zakaźnych”. Przeraziła mnie ilość chorób jakich można się nabawić chodząc po tych odchodach: Ornitoza, Salmonelloza, Listerioza, Kryptosporydioza, Toksoplazmoza, Jersinioza, Ptasia grypa, Borelioza, Kampylobakterioza.

Czytelnik za naszym pośrednictwem chce ostrzec mieszkańców i uświadomić po czym w parku miejskim chodzimy i czego możemy się nabawić. O problemie zanieczyszczonego parku ptasimi odchodami nasz Czytelnik powiadomił także szczecinecki sanepid.

Coś Cię denerwuje lub przeszkadza? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected] lub wrzuć nam na facebookafacebook.com/iszczecinek

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności