logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Psia grypa - groźny wirus w Szczecinku

06.11.2018 18:28
A A A
Zdjęcie do artykułu Psia grypa - groźny wirus w Szczecinku
fot. www.iszczecinek.pl

Szanowny Kolego, niestety nie będę mógł z Tobą świętować 11 listopada w Warszawie. Dopadł mnie wyjątkowo groźny wirus Psiej Grypy. Pozdrawiam!

To treść jednej z żartobliwych wiadomości SMS, przesyłanych sobie wśród policjantów, nie tylko naszej komendy.

Dla jednych Psia Grypa, dla innych H1L4, a w rzeczywistości akcja protestacyjna, jakiej jeszcze w historii polskich służb mundurowych nie było. Funkcjonariusze masowo pozostają w domach, przedstawiając swoim przełożonym zwolnienia lekarskie. Powód? Brak rozmów i niechęć spełnienia ich postulatów, wśród których znajdziemy także i te płacowe.

Jak wygląda sytuacja w Szczecinku?

Oficjalnie nikt sprawy nie potwierdza. Jak udało się nam jednak dowiedzieć z nieoficjalnych źródeł - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie zażądała raportowania w odstępach 30 minutowych (!) aktualnego stanu w podległych sobie jednostkach. Obraz akcji, a co za tym idzie - ilość policjantów, gotowych do służby maleje z każdą godziną. W KPP Szczecinek na zwolnieniach lekarskich przebywa obecnie znaczna ilość funkcjonariuszy pionu kryminalnego, przestępstw gospodarczych, ruchu drogowego oraz prewencji.

Żeby zapewnić ciągłość służby, do patroli kierowani są ci, którzy od lat nie ruszyli się zza biurek komendy. Na ulicach poruszają się jeszcze patrole tzw.: „adapterów”, czyli młodych stażem policjantów, skierowanych na adaptację do Szczecinka z Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie. Tych jednak również zaczyna dopadać wirus.

W skali kraju mówi się już nawet o 25% absencji w szeregach Policji. Zdaje się, że w Szczecinku wskaźnik ten jest już o kilka procent wyższy. Przełożeni kuszą tych, którzy stawią się na służbę wysokimi premiami finansowymi. To jednak wciąż za mało, a akcja zdaje się powiększać z każdą godziną. Wirus Psiej Grypy wciąż zbiera żniwo.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności