logo iszczecinek.pl

Polecamy Grypa belferska dopadnie SP 7? Więcej kursów i nowe trasy. Komunikacja Miejska wsłuchuje się w głosy mieszkańców Murem za Owsiakiem, Szczecinek dołączył Przejechał rowerem 200 km dla WOŚP Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Przystanek PKS to jego dom

03.08.2017 11:12
A A A
Zdjęcie do artykułu Przystanek PKS to jego dom
fot. iszczecinek.pl

Od około miesiąca przystanek PKS stojący przy ulicy Dworcowej stał się domem dla bezdomnego mężczyzny. Pod wiatą bezdomny śpi, spożywa posiłki, a toaletę zrobił sobie w pobliskich krzakach. To nie pierwsza osoba, która zamieszkała na tym przystanku.

Kilka miesięcy wcześniej w tym samym miejscu zadomowiła się trójka bezdomnych. Pod wiatą przystankową spali, gotowali sobie posiłki i przechowywali wszystkie rzeczy jakie posiadali. Problem ten minął w chwili kiedy przenieśli się do pobliskiego pustostanu. Przystanek jednak nie stał długo pusty.

Jak mówią mieszkańcy ulicy Dworcowej, mężczyzna, który obecnie tam przebywa nie jest agresywny. Jedynie jak czasami wypije to zaczepia przechodniów. W ostatnich dniach w stosunku do mężczyzny interweniowała policja. Z uwagi na to, że mężczyzna nie chciał podać danych osobowych został zatrzymany i przewieziony na komendę. Jednak szybko wrócił na przystanek.

Bezdomnemu oferowano już wielokrotnie przeniesienie do noclegowni jednak mężczyzna woli zostać na ulicy. Jak sam podkreśla, od nikogo nic nie chce i nie oczekuje pomocy. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności