logo iszczecinek.pl

Polecamy Wydaje bilety tylko do 14:30 Elektryki już jeżdżą po ulicach Szczecinka. Na razie jednak do nich nie wsiądziemy Złodziej tabletów schwytany dzięki monitoringowi miejskiemu Wypadek samochodu ze skuterem Bale Sylwestrowe. Są jeszcze wolne miejsca! Polecamy

Przyjeżdżajcie szybko, bo mnie tu zaraz ...

06.12.2018 10:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Przyjeżdżajcie szybko, bo mnie tu zaraz ...
fot. Straż Miejska w Szczecinku

Główną misją Straży Miejskiej w Szczecinku jest ochrona porządku publicznego na terenie miasta Szczecinka. Jednak nasza straż spełnia też inne zadania. Jednym z nich jest pomoc w uruchamianiu samochodów z rozładowanym akumulatorem. Strażnicy posiadają urządzenie do wspomagania rozruchu auta. Tylko w tym roku, wykorzystano je już 254 razy.

Do końca roku pozostał niecały miesiąc i liczba ta jeszcze wzrośnie, tym bardziej, że za oknem mamy temperatury minusowe. Prośby o pomoc w doładowaniu akumulatora zdarzają się przez cały rok. Także w letnie miesiące. Na przykład w sierpniu uruchomiono w ten sposób 12 aut.

W tym roku, najwięcej "odpaleń" aut z pomocą SM w jednym dniu, było 1 marca. Aż 14 razy! Dzień później 9 razy. W ostatnich dniach, to 1 grudnia 4 razy. Zdarza się też, że akumulator jest już totalnie rozładowany i nie można go przywrócić do pracy.

W przypadku awarii akumulatora można zadzwonić pod numer alarmowy 986 i poprosić o pomoc. Jeśli patrol jest w tym momencie wolny to od razu jedzie na miejsce.

Komendant Grzegorz Grondys przywołuje historię, w której odmówiono udzielenia pomocy. Opowiedział o zgłoszeniu od handlarza samochodów, którego treść brzmiała mniej więcej tak:
"Przyjeżdżajcie szybko, bo mnie tu zaraz klient nadjedzie. Musicie podładować mi akumulator, żebym jemu auto odpalił."

Temu Panu; jak się okazało; brakowało dobrych manier.  Swoje zadania wykonujemy z poszanowaniem godności i praw obywateli. To działa w dwie strony. Chętnie pomagamy mieszkańcom, bo od tego jesteśmy, ale nie jesteśmy natomiast firmą typu auto-hol - podsumowuje takie przypadki Grzegorz Grondys

Najlepiej zatem zadbać o akumulator wcześniej. 

foto: Straż Miejska Szczecinek, autor: wuwu

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności