logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Przyjeżdżajcie szybko, bo mnie tu zaraz ...

06.12.2018 10:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Przyjeżdżajcie szybko, bo mnie tu zaraz ...
fot. Straż Miejska w Szczecinku

Główną misją Straży Miejskiej w Szczecinku jest ochrona porządku publicznego na terenie miasta Szczecinka. Jednak nasza straż spełnia też inne zadania. Jednym z nich jest pomoc w uruchamianiu samochodów z rozładowanym akumulatorem. Strażnicy posiadają urządzenie do wspomagania rozruchu auta. Tylko w tym roku, wykorzystano je już 254 razy.

Do końca roku pozostał niecały miesiąc i liczba ta jeszcze wzrośnie, tym bardziej, że za oknem mamy temperatury minusowe. Prośby o pomoc w doładowaniu akumulatora zdarzają się przez cały rok. Także w letnie miesiące. Na przykład w sierpniu uruchomiono w ten sposób 12 aut.

W tym roku, najwięcej "odpaleń" aut z pomocą SM w jednym dniu, było 1 marca. Aż 14 razy! Dzień później 9 razy. W ostatnich dniach, to 1 grudnia 4 razy. Zdarza się też, że akumulator jest już totalnie rozładowany i nie można go przywrócić do pracy.

W przypadku awarii akumulatora można zadzwonić pod numer alarmowy 986 i poprosić o pomoc. Jeśli patrol jest w tym momencie wolny to od razu jedzie na miejsce.

Komendant Grzegorz Grondys przywołuje historię, w której odmówiono udzielenia pomocy. Opowiedział o zgłoszeniu od handlarza samochodów, którego treść brzmiała mniej więcej tak:
"Przyjeżdżajcie szybko, bo mnie tu zaraz klient nadjedzie. Musicie podładować mi akumulator, żebym jemu auto odpalił."

Temu Panu; jak się okazało; brakowało dobrych manier.  Swoje zadania wykonujemy z poszanowaniem godności i praw obywateli. To działa w dwie strony. Chętnie pomagamy mieszkańcom, bo od tego jesteśmy, ale nie jesteśmy natomiast firmą typu auto-hol - podsumowuje takie przypadki Grzegorz Grondys

Najlepiej zatem zadbać o akumulator wcześniej. 

foto: Straż Miejska Szczecinek, autor: wuwu

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności