logo iszczecinek.pl

Polecamy Radni odrzucili projekt uchwały obniżającej burmistrzowi pensję Od dziś Szczecinek ma wypożyczalnię rowerów miejskich z prawdziwego zdarzenia Jak się rozwinąć? – wspieranie rozwoju TWOJEJ FIRMY z wykorzystaniem Funduszy Europejskich Polecamy

Przy McDonald's ruszyła budowa skateplazy

05.07.2017 09:23
A A A
Zdjęcie do artykułu Przy McDonald's ruszyła budowa skateplazy
fot. iszczecinek.pl

Zgodnie z obietnicami włodarzy miasta, jeszcze w tym roku zostanie wybudowana skateplaza, czyli miejsce dla amatorów jazdy na rolkach, deskorolkach i bmx-ach. W zeszłym tygodniu do Szczecinka dotarły pierwsze betonowe elementy, z których zbudowany będzie obiekt.

Inwestycję realizuje firma MPG z Łagiewnik Nowych, która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów. Do naszego miasta skateplaza przyjedzie w częściach. Konstrukcja zbudowana będzie z betonowych prefabrykatów, które na miejscu będą złożone w całość.

Skateowcom już niedługo - wstępnie w połowie wakacji - udostępniony będzie obiekt z rampami, bankami, schodami, high grindbox oraz grindbox, quoter i różnymi podestami. W kolejnych etapach pojawią się takie elementy jak funbox, piramida, poręcz i bowl. Te skomplikowane nazwy dla niektórych są zapewne niezrozumiałe, ale najważniejsze, że te wszystkie elementy wykonane będą po uzgodnieniu z przyszłymi użytkownikami.

Budowa skateplazy podzielona będzie na trzy etapy, które rozłożono do roku 2019. Koszt całkowity inwestycji wyniesie ponad 800 tys. zł.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności