logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek na ul. Kościuszki. Młody rowerzysta pod kołami volkswagena 2 metry za 14 tysięcy. Choinka na placu Wolności będzie wyższa To będzie rekordowy budżet Starostwa Powiatowego w Szczecinku Wraca pomysł budżetu obywatelskiego Akrobatyka w Szczecinku! Szkoła Tańca Top Toys zaprasza na zajęcia! Polecamy

Przed Zamkiem czytali Quo Vadis

03.09.2016 15:24
A A A
Zdjęcie do artykułu Przed Zamkiem czytali Quo Vadis
fot. Ryszard Bańka

O godzinie 11 rozpoczęło się dziś w całej Polsce Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Tegoroczna piąta już edycja Narodowego Czytania poświecona jest dziełu polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza Quo Vadis.

Przygód Ligii i Marka Winicjusza można było posłuchać także pod szczecineckim zamkiem. Fragmenty tej ciekawej książki przeczytane zostały między innymi przez posłankę Małgorzatę Golińską, starostę Krzysztofa Lisa, radną Katarzynę Dudź czy szczecineckiego radiowca Ryszarda Bańkę.

Piękna słoneczna pogoda zachęciła mieszkańców Szczecinka do wybrania się na lokalne Narodowe Czytanie. Pod Zamkiem pojawili się nie tylko uczniowie zobligowani do udziału przez szkoły, ale także całe rodziny z dziećmi, przygodni spacerowicze i mieszkańcy lubiący spotkania z literaturą.

ES

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności

+ Reklama