logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Protest policjantów także w Szczecinku

12.07.2018 09:22
A A A
Zdjęcie do artykułu Protest policjantów także w Szczecinku
fot. iszczecinek.pl

W całym kraju trwa akcja protestacyjna policjantów. Mundurowi domagają się wyższego wynagrodzenia, pełnopłatnych zwolnień lekarskich i lepiej płatnych nadgodzin w pracy. Oznakowane flagami NSZZP radiowozy można spotkać także w Szczecinku, a policjanci, którzy przyłączyli się do protestu zamiast mandatów będą wypisywać pouczenia – w sytuacjach gdzie będzie to możliwe.

– Nie wiadomo, ilu dokładnie policjantów bierze udział w proteście – mówił Wirtualnej Polsce Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. – Na nasze ankiety odpowiedziało 30 tys. funkcjonariuszy, ponad 90 proc. opowiedziało się za protestem. Protest polega na rezygnacji z wystawiania mandatu wtedy, gdy jest to zgodne z prawem. Wykroczenia będą wykrywane, a kierowcy kontrolowani, ale otrzymają pouczenia. Będzie tak oczywiście wtedy, gdy będą na to pozwalały przepisy. Kierowcy narażający zdrowie i życie innych czy przekraczający w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h, będą karani jak zwykle – dodawał.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnia, że trwają rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych służb podległych resortowi. Minister Joachim Brudziński wielokrotnie podkreślał i nadal podkreśla, że jest otwarty na dialog ze stroną związkową. Świadczą o tym systematycznie wprowadzane podwyżki i realizowany od 1,5 roku Program Modernizacji Służb Mundurowych. Ministerstwo wskazuje, że dzięki sukcesywnie wprowadzanym podwyżkom uposażeń, w styczniu 2019 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o ponad 800 zł więcej niż w 2015 r., a wynagrodzenia pracowników cywilnych wzrosną średnio o 750 zł.

Jak wyliczyli dziennikarze portalu money.pl, każdego dnia akcji protestacyjnej skarb państwa traci średnio 2 mln zł. Na taką kwotę każdego dnia policjanci wystawiają mandaty.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności