logo iszczecinek.pl

Polecamy Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Prokuratorzy weszli do biura Platformy Obywatelskiej w Szczecinku. Ma to związek ze sprawą Stanisława Gawłowskiego

26.12.2017 19:22
A A A
Zdjęcie do artykułu Prokuratorzy weszli do biura Platformy Obywatelskiej w Szczecinku. Ma to związek ze sprawą Stanisława Gawłowskiego
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Prokuratura Krajowa poinformowała o przeszukiwaniach mieszkań oraz biur poselskich Stanisława Gawłowskiego, sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej. Przeszukania prowadzone były w związku ze śledztwem dotyczącym przyjęcia przez posła łapówek o wartości co najmniej 200 tysięcy złotych w czasie, kiedy pełnił funkcję wiceministra środowiska w rządach PO-PSL. Celem przeszukań było zabezpieczenie rzeczy, które mogą stanowić dowód w sprawie.

W minionym tygodniu Zachodniopomorscy prokuratorzy przeszukania prowadzili także w biurze szczecineckiej Platformy Obywatelskiej przy pl. Wolności 6, które jest jednocześnie filią biura poselskiego Stanisława Gawłowskiego.

Jak poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej, Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić posłowi Gawłowskiemu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. Za pośrednictwem Prokuratora Generalnego wystąpił wczoraj do Marszałka Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Gawłowskiego do odpowiedzialności karnej, a także na jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że w związku z pełnioną w rządach PO-PSL funkcją Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska poseł Gawłowski przyjął jako łapówki co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 26 tysięcy złotych. Zarzuty, które prokuratura zamierza ogłosić posłowi, dotyczą również podżegania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych oraz ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.

Poseł Stanisław Gawłowski wydał oświadczenie w sprawie działań CBA i Prokuratury.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności