logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci przyprowadziły rodziców do szkoły Ciężarówka z żywnością zawisła na skarpie Jerzy Hardie-Douglas: Starosta postanowił dalej rządzić w starostwie z PiSem Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

Projekt pomocy dla osób bezdomnych „Zimą też może być ciepło!”

20.11.2017 12:57
A A A
Zdjęcie do artykułu Projekt pomocy dla osób bezdomnych „Zimą też może być ciepło!”
fot. sxc.hu

Jak co roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza uczniów i pedagogów szczecineckich szkół do realizacji projektu na rzecz osób bezdomnych „Zimą też może być ciepło”, którego ideą jest zwiększenie świadomości o problemie bezdomności i włączenie młodzieży w bezpośrednie działania na rzecz osób bezdomnych.

Tegoroczny projekt obejmuje następujące działania:

  • od 13 listopada do 1 grudnia 2017 r. – zbiórka nowej, głównie męskiej bielizny na terenie szkół,
  • od 4 grudnia do 8 grudnia 2017 r. - przekazanie zebranych przez szkoły rzeczy do MOPS.

Pozyskana w ramach Projektu bielizna zimowa, zostanie przekazana osobom bezdomnym podczas spotkania wigilijnego w prowadzonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Schronisku dla Osób Bezdomnych Zacisze.

Ponadto od 11 do 15 grudnia 2017 r. dla chętnych grup uczniów wraz z opiekunami istnieje możliwość zorganizowania spotkania ze specjalistą ds. pracy socjalnej ds. bezdomności w Noclegowni dla Mężczyzn, Schronisku Zacisze lub w szkole (umawianie spotkań pod numerem telefonu (94) 37 280 32).

Przedstawicieli szkół chętnych do udziału w projekcie 'Zimą też może być ciepło' prosimy o kontakt z koordynatorem Agnieszką Piskozub-Rynkiewicz pod numer telefonu (94) 37 280 09 lub (94) 37 280 00 (sekretariat).

MOPS Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności