logo iszczecinek.pl

Polecamy Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” w OSZ Szczecinek

09.02.2018 10:45
A A A
Zdjęcie do artykułu Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” w OSZ Szczecinek
fot. Roman Tranbowicz

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Szczecinku jest realizatorem projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. W projekcie uczestniczy 10. młodych osób w terenu powiatu szczecineckiego.

Od 31 stycznia do 8 lutego 2018 r. obwały się warsztaty i spotkania indywidualne z psychologiem oraz warsztaty z zakresu zapobiegania depresji wśród młodzieży. Program zajęć przewidywał treningi z zakresu integracji, komunikacji, negocjacji i rozwiązywania sytuacji konfliktowych z którymi można się na co dzień zetknąć. Uczestnicy warsztatów poznali również problematykę dotyczącą źródeł depresji oraz sposoby jej zapobiegania. Pani psycholog podpowiadała młodzieży, jak rozpoznać człowieka dotkniętego depresją, w jaki sposób można radzić sobie ze stresem i z sytuacjami nieprzewidzianymi oraz jak wzmacniać myślenie pozytywne, by nie bać się rozwiązywać zaistniałych konfliktów.

Uczestnicy, angażując się w zajęcia, uświadomili sobie, że depresja jest poważną chorobą, która niestety dotyka coraz częściej ludzi młodych i wymaga specjalistycznego leczenia. Beneficjenci projektu mieli okazję uczestniczyć także w indywidualnych konsultacjach psychologicznych i uzyskać pomoc w rozwiązaniu osobistych problemów związanych, np. z trudną sytuacją rodzinną, nieradzeniem sobie ze stresem, agresją, barierą w kontaktach interpersonalnych, niewiarą w swoje ukryte możliwości. Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” przewiduje również zajęcia z kreowania wizerunku połączone z usługą stylisty (młodzież będzie mogła przejść metamorfozę) oraz kursy komputerowe, zawodowe i trzymiesięczne staże zawodowe u lokalnych pracodawców.

Roman Tranbowicz
OSZ Szczecinek

 

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności