logo iszczecinek.pl

Polecamy Wydaje bilety tylko do 14:30 Elektryki już jeżdżą po ulicach Szczecinka. Na razie jednak do nich nie wsiądziemy Złodziej tabletów schwytany dzięki monitoringowi miejskiemu Wypadek samochodu ze skuterem Bale Sylwestrowe. Są jeszcze wolne miejsca! Polecamy

PRL-owska przeszłość dopadła radnego powiatowego PiS

07.12.2018 09:27
A A A
Zdjęcie do artykułu PRL-owska przeszłość dopadła radnego powiatowego PiS
fot. Gazeta Szczecinecka

Jeśli ktoś dostaje się do Rady Powiatu z listy partii Prawo i Sprawiedliwość, partii o antykomunistycznym nastawieniu, musi się liczyć z tym, że znajdą się osoby rozliczające jego przeszłość. W takiej sytuacji znalazł się radny powiatowy z gminy Borne Sulinowo Arkadiusz Górka. Jeden z jego znajomych postanowił przekazać do publicznej wiadomości informację o przeszłości radnego. Nawet jego polityczni towarzysze są zaskoczeni tymi informacjami. Radny Górka wyjaśnia te doniesienia. Stara się umniejszać ich rangę.

- Ten pan swego czasu pracę zaczynał w Służbie Bezpieczeństwa. Porównałbym go do polityka PiS Piotrowicza. Nikt mu nic nie zrobi, bo jest to ich esbek - informuje znajomy debiutującego w radzie radnego.

Radny zapewnia, że to nie tak jak przedstawia to IPN, a...

oto link do katalogu IPN TUTAJ

Więcej na ten temat, w tym obszerne wyjaśnienia radnego, w Gazecie Szczecineckiej 7.12. Dostępne wyłącznie w wersji papierowej.

- W Gazecie kupon - 15 proc. zniżki na zakupy w salonie łazienkowym Eurostandard!

A poza tym m.in.

- Szczecinecka Seksmisja. Mieszkaniec twierdzi, że program 500 Plus dał kobietom za dużą swobodę. Podobno mężczyźni już nie są im potrzebni. Piszemy o jego rozterkach.

- Całe 5 stron o gminie Barwice, m.in. o aferach finansowych, w tym jednej z pierwszych decyzji nowego burmistrza, a było nią… umorzenie podatku spółdzielni (ponad 60 000 zł), w której szefem rady nadzorczej jest starosta Krzysztof Lis, czyli polityczny zwierzchnik burmistrza Mariusza Kielinga.

Oprócz tego o wysokiej pensji burmistrza, liście zarzutów radnego Adama Sobolewskiego i wywiad z byłym burmistrzem Zenonem Maksalonem. Byliśmy u niego w domu. Nie może spać spokojnie, bo twierdzi, że niesłusznie zrobiono z niego winowajcę afery finansowej, skutkiem której jest uszczuplenie budżetu Barwic o ok. 2 mln zł. Jest co czytać!

- Ponadto wiele lokalnych spraw...

- Liczne wydarzenia kryminalne i ...

- Jak zwykle Mateusz Pielka i jego dział historyczny.

- Ponadto wiele innych wydarzeń, interwencji oraz spraw kulturalnych i sportowych, ogłoszenia drobne, program TV i krzyżówka z nagrodą.

Zapraszam w każdy piątek!

Mateusz Węsierski,

Redaktor naczelny Gazety Szczecineckiej

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności