logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

PRL-owska przeszłość dopadła radnego powiatowego PiS

07.12.2018 09:27
A A A
Zdjęcie do artykułu PRL-owska przeszłość dopadła radnego powiatowego PiS
fot. Gazeta Szczecinecka

Jeśli ktoś dostaje się do Rady Powiatu z listy partii Prawo i Sprawiedliwość, partii o antykomunistycznym nastawieniu, musi się liczyć z tym, że znajdą się osoby rozliczające jego przeszłość. W takiej sytuacji znalazł się radny powiatowy z gminy Borne Sulinowo Arkadiusz Górka. Jeden z jego znajomych postanowił przekazać do publicznej wiadomości informację o przeszłości radnego. Nawet jego polityczni towarzysze są zaskoczeni tymi informacjami. Radny Górka wyjaśnia te doniesienia. Stara się umniejszać ich rangę.

- Ten pan swego czasu pracę zaczynał w Służbie Bezpieczeństwa. Porównałbym go do polityka PiS Piotrowicza. Nikt mu nic nie zrobi, bo jest to ich esbek - informuje znajomy debiutującego w radzie radnego.

Radny zapewnia, że to nie tak jak przedstawia to IPN, a...

oto link do katalogu IPN TUTAJ

Więcej na ten temat, w tym obszerne wyjaśnienia radnego, w Gazecie Szczecineckiej 7.12. Dostępne wyłącznie w wersji papierowej.

- W Gazecie kupon - 15 proc. zniżki na zakupy w salonie łazienkowym Eurostandard!

A poza tym m.in.

- Szczecinecka Seksmisja. Mieszkaniec twierdzi, że program 500 Plus dał kobietom za dużą swobodę. Podobno mężczyźni już nie są im potrzebni. Piszemy o jego rozterkach.

- Całe 5 stron o gminie Barwice, m.in. o aferach finansowych, w tym jednej z pierwszych decyzji nowego burmistrza, a było nią… umorzenie podatku spółdzielni (ponad 60 000 zł), w której szefem rady nadzorczej jest starosta Krzysztof Lis, czyli polityczny zwierzchnik burmistrza Mariusza Kielinga.

Oprócz tego o wysokiej pensji burmistrza, liście zarzutów radnego Adama Sobolewskiego i wywiad z byłym burmistrzem Zenonem Maksalonem. Byliśmy u niego w domu. Nie może spać spokojnie, bo twierdzi, że niesłusznie zrobiono z niego winowajcę afery finansowej, skutkiem której jest uszczuplenie budżetu Barwic o ok. 2 mln zł. Jest co czytać!

- Ponadto wiele lokalnych spraw...

- Liczne wydarzenia kryminalne i ...

- Jak zwykle Mateusz Pielka i jego dział historyczny.

- Ponadto wiele innych wydarzeń, interwencji oraz spraw kulturalnych i sportowych, ogłoszenia drobne, program TV i krzyżówka z nagrodą.

Zapraszam w każdy piątek!

Mateusz Węsierski,

Redaktor naczelny Gazety Szczecineckiej

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności