logo iszczecinek.pl

Polecamy PiS obcina pensje włodarzom. Burmistrz Szczecinka też zarobi mniej Kąpieliska nad Trzesieckiem już czynne. Woda zdatna do kąpieli Jak to Mahonek z Parsęcka gwiazdą internetu został… Strefa Kibica wypełniona po brzegi, tylko zwycięstwa brak [WIDEO] Pijany kierowca busa potrącił rowerzystę [WIDEO] Polecamy

"Pożyczył" telefon i nie oddał. Teraz odpowie za to przed sądem

13.12.2016 13:16
A A A
Zdjęcie do artykułu "Pożyczył" telefon i nie oddał. Teraz odpowie za to przed sądem
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Szczecineccy policjanci ustalili mężczyznę, który w miniony weekend przywłaszczył wart 600 złotych telefon komórkowy. 24-latek zamiast oddać użyczoną mu komórkę, zatrzymał ją. Kryminalni wczoraj odzyskali aparat, który wróci teraz do prawowitej właścicielki.

-Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym ze sklepów na terenie Szczecinka. Do 17-latki podszedł znany jej tylko z widzenia mężczyzna, który poprosił ją o użyczenie mu swojego telefonu. Zgłaszająca użyczyła swojego telefonu, a mężczyzna wyszedł ze sklepu by porozmawiać przez telefon. Szybko okazało się, że kiedy młoda dziewczyna skończyła zakupy i wyszła ze sklepu, mężczyzny z jej telefonem nie było już w pobliżu –informuje Anna Matys, rzecznik szczecineckiej policji.

Policjanci, pracujący nad sprawą, bardzo szybko ustalili personalia "nowego właściciela" telefonu. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Szczecinka, który telefon zostawił u swojego kolegi. Mundurowi odzyskali telefon, a mężczyzna będzie musiał teraz odpowiedzieć za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina

Każdy dzień zbliżający nas do świąt Bożego Narodzenia będzie mijał w coraz większym pośpiechu. Wiązać się to będzie z zagrożeniem, że wielu z nas w pośpiechu, z roztargnienia zostawi w sklepie swój portfel lub telefon. Dlatego pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdą znalezioną rzecz należy oddać właścicielowi, ewentualnie przekazać ją do Biura Rzeczy Znalezionych lub do jednostki Policji. Zatrzymując ją narażamy się na odpowiedzialność karną.

KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności