logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

17.05.2018 13:38
A A A
Zdjęcie do artykułu Pożyczki pod zastaw nieruchomości
fot. MATERIAŁ PARTNERA

Pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości zaczynają być coraz bardziej popularne - na skorzystanie z oferty decydują się klienci, którzy z różnych względów nie mogą uzyskać kredytu w banku. Jakie rodzaje nieruchomości mogą stanowić zabezpieczenie pożyczki pod zastaw nieruchomości w firmach prywatnych? Jak wyglądają procedury wnioskowania o przyznanie środków?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości w firmach prywatnych - trendy na rynku

Pożyczki pozabankowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony konsumentów - z raportu „Kredyt. Trendy. I półrocze 2017” przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej wynika, że w I kwartale ubiegłego roku firmom pożyczkowym przybyło 24 tysięcy klientów, a łączna liczba osób posiadających zadłużenie w sektorze pozabankowym wyniosła aż 426 tysięcy.

Konsumenci szukają pomocy w firmach prywatnych przede wszystkim ze względu na coraz bardziej restrykcyjne kryteria, jakie stosują banki przy staraniu się o kredyt, zwłaszcza w przypadku dużych sum. Nie wystarczy już dobra historia kredytowa czy brak zadłużeń - często wymagany jest wkład własny, a klienci są drobiazgowo weryfikowani w BIK czy KRD. Tak rygorystyczne oczekiwania sprawiają, że wiele osób nie ma szans na otrzymanie atrakcyjnego kredytu w banku - właśnie dlatego dużym zainteresowaniem potencjalnych klientów zaczynają cieszyć się pożyczki pod zastaw nieruchomości w firmach prywatnych.

Kto korzysta z oferty pożyczek pod zastaw nieruchomości?

Istnieje kilka grup klientów firm oferujących gotówkę pod hipotekę. Należą do nich przede wszystkim osoby, które utraciły płynność finansową, nie posiadają dochodu, np. z powodu utraty pracy, a także klienci którzy pomimo zatrudnienia nie mają wystarczającej zdolności kredytowej - nie mogą zatem liczyć na kredyt z banku. Inną grupą korzystającą z oferty pożyczek pod zastaw nieruchomości w firmach prywatnych są osoby zadłużone, które mają na swoim koncie wiele zobowiązań lub wobec których w przeszłości było prowadzone postępowanie egzekucyjne. Klienci, nad którymi ciążył komornik, posiadający niski scoring w BIK oraz figurujący na listach dłużników również nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu z banku. Częstymi klientami firm oferujących pożyczki pod hipotekę są także rolnicy, którzy posiadają na własność nieruchomości, grunty, budynki gospodarcze mogące stanowić zabezpieczenie pożyczki.

Co może stanowić zabezpieczenie pożyczki?

Firmy prywatne oferujące pożyczki pod hipotekę akceptują jako zabezpieczenie wiele rodzajów nieruchomości - nie tylko domy i mieszkania, ale również gospodarstwa rolne, nieruchomości gruntowe (np. ziemia orna, działki budowlane), budynki o przeznaczeniu komercyjnym, firmy, a nawet kamienice. Czy pożyczki pod zastaw nieruchomości w firmach prywatnych są bezpieczne? Tak, procedury odbywają się zgodnie z prawem, a stosowny wpis jest zamieszczany w IV dziale księgi wieczystej danej nieruchomości.

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki pod hipotekę?

Interesują Cię pożyczki pod zastaw nieruchomości w firmach prywatnych? Funkcjonujące na rynku firmy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i zapewniają finansowanie nawet do 100% wartości nieruchomości - w zależności od oferty. Wiele podmiotów prywatnych świadczy usługi na terenie całego kraju i w razie potrzeby jest w stanie dojechać bezpośrednio do domu pożyczkobiorcy. Klientów przyciąga również długi okres kredytowania, który pozwala rozłożyć zobowiązanie na dogodne raty.
Jeśli chcesz skorzystać z takiej oferty, wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową firmy pożyczkowej - wiele z nich umożliwia składanie wniosków online. Decyzja podejmowana jest niezwłocznie po dokonaniu weryfikacji klienta, przy czym wiele podmiotów deklaruje, że nie sprawdza BIK oraz baz dłużników, dzięki czemu na pożyczki pod zastaw nieruchomości w firmach prywatnych mogą liczyć również osoby z niskim scoringiem lub posiadające zadłużenie.

 

- MATERIAŁ PROMOCYJNY -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności