logo iszczecinek.pl

Polecamy Uwaga na uskok na małej obwodnicy Szczecinka. Kolejne auto uszkodzone Kolejne pieniądze dla PKS-u z powiatu Druhowie z jednostki OSP na tropie podpalacza słomy. Podejrzewany jest ich kolega! Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

Poznaj najlepsze szkoły w naszym powiecie!

10.01.2017 22:26
A A A
Zdjęcie do artykułu Poznaj najlepsze szkoły w naszym powiecie!
fot. archiwum

Miesięcznik Perspektywy po raz dziewiętnasty opublikował wyniki ogólnopolskiego rankingu liceów i techników. Jak czytamy na stronach organizatora rankingu wybór liceum lub technikum to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. To ta szkoła kształtuje przyszłość młodego człowieka, przygotowuje go do dorosłości. Misją Rankingu Perspektyw jest wskazywanie tych liceów i techników, które robią to najlepiej, najskuteczniej.

Przedstawiamy wyniki rankingu dla szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Łącznie w całym rankingu odnajdziemy 6 szkół.

Do ogólnopolskiego rankingu zakwalifikowały się tylko dwa licea z naszego powiatu - Prywatne Liceum Ogólnokształcące ze Szczecinka oraz I LO im. Tarasa Szewczenki z Białego Boru. Jeśli chodzi o technika to w tym roku w ogólnopolskim rankingu jest tylko Technikum Zawodowe nr 1 w ZS nr 1 im. KEN ze Szczecinka.

Ogólnopolski ranking liceów

PLO w rankingu ogólnopolskim znalazło się na 187 miejscu. I LO im. Tarasa Szewczenki zajęło miejsce 453. W ubiegłym roku, żadna z tych szkół nie widniała w rankingu.

Wojewódzki ranking liceów

Prywatne Liceum Ogólnokształcące w rankingu wojewódzkim zajęło 5 miejsce. 12 miejsce zajęło I LO im. Tarasa Szewczenki, a 14 miejsce I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Elżbiety ze Szczecinka.

Ogólnopolski ranking techników

Jeśli chodzi o technika to w tym roku w rankingu ogólnopolskim znalazło się tylko Technikum Zawodowe nr 1 w ZS nr 1 im. KEN, które zajęło 272 miejsce. W ubiegłym roku było na miejscu 278.

Wojewódzki ranking techników

W rankingu wojewódzkim znajdziemy trzy technika ze Szczecinka. Na 9 miejscu ulokowało się Technikum Zawodowe nr 1 w ZS nr 1 im. KEN, na 44 Technikum Zawodowe nr 5 w ZS nr 6 im. St. Staszica, a na 49 miejscu Technikum Zawodowe nr 4 w ZS nr 5.

Co było brane pod uwagę przy ocenianiu

W rankingu liceów pod uwagę brane były trzy kryteria: sukcesy w olimpiadach, matura – przedmioty obowiązkowe oraz matura – przedmioty dodatkowe. Natomiast w przypadku rankingu techników obowiązywały cztery kryteria: sukcesy w olimpiadach, matura – przedmioty obowiązkowe, matura – przedmioty dodatkowe i wyniki z egzaminów zawodowych.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności