logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Pożar w muzeum. Ewakuacja, pomoc poszkodowanemu i ewakuacja z budynku zbiorów muzealnych

27.02.2018 13:17
A A A
Zdjęcie do artykułu Pożar w muzeum. Ewakuacja, pomoc poszkodowanemu i ewakuacja z budynku zbiorów muzealnych
fot. asp. mgr Mirosław Śledź

W wtorek rano, do szczecineckich strażaków wpłynęło zgłoszenie od pracownika muzeum, że powstał pożar w pomieszczeniu konserwatora. Na miejsce błyskawicznie zadysponowano trzy zastępy ze Szczecinka oraz zastęp z OSP Parsęcko. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia uzyskano informację od dyrektora muzeum, że z budynku zostali ewakuowani zwiedzający oraz pracownicy. Pracownik, który przed przybyciem zastępów straży pożarnej próbował ugasić pożar przy pomocy gaśnicy proszkowej doznał poparzeń rąk i twarzy.  Pożar powstał na poddaszu w jednym z pomieszczeń konserwatorskich, prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w szlifierce kątowej podłączonej do instalacji elektrycznej. Tak wyglądał scenariusz kolejnych ćwiczeń strażackich przeprowadzonych w budynku użyteczności publicznej.

Ćwiczenia miały na celu zapoznanie strażaków z charakterystyką obiektu oraz drogami dojazdowymi do budynku. Dodatkowo ratownicy zapoznali się z zasadami prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w obiektach muzealnych oraz ewakuacji zbiorów muzealnych.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności