logo iszczecinek.pl

Polecamy „Świat jest piękny” - na żywo ze Szczecinka już w sobotę Policjant po służbie zaatakowany przez grupę mężczyzn, którym zwrócił uwagę Święto Policji. Poseł na uroczystości nie mógł złożyć życzeń, składa je za pośrednictwem mediów Polecamy

Pożar od Turowa do Brokęcina. Z ogniem walczyło 8 jednostek straży z dwóch gmin

13.03.2017 19:52
A A A
Zdjęcie do artykułu Pożar od Turowa do Brokęcina. Z ogniem walczyło 8 jednostek straży z dwóch gmin
fot. OSP Lotyń

Wraz z poprawą pogody rozpoczęły się niestety, także pożary traw. Dzisiaj z pożarem nasypu kolejowego na trasie Brokęcino - Turowo zmagało się 8 jednostek straży pożarnej.

Dwadzieścia minut po godzinie 13:00 najprawdopodobniej iskrą od kół pociągu rozpoczął się pożar traw przy nasypie. Jako pierwszy na miejsce pożaru zadysponowany został zastęp GBA z OSP Lotyń, niestety rozmiar zdarzenia wymagał zadysponowania kolejnych sił i środków na miejsce akcji.

Pożar rozwijał się na bardzo długim odcinku torów i w kilkunastu miejscach jednocześnie. Ogień z płonących nasypów kolejowych przemieszczał się na okoliczne łąki, pola i zalesienia co dodatkowo zwiększało powierzchnie pożaru.

90 procent działań gaśniczych wykonanych przez strażaków z gminy to ręczne gaszenie ognia przy użyciu tłumic z powodu braku możliwości dotarcia pojazdów strażackich do źródeł ognia. Łącznie na miejscu akcji działały zastępy z Lotynia, Okonka, Podgaj, Lędyczka, Pniewa, Złotowa oraz Żółtnicy i Szczecinka. Działania zakończyły się po godzinie 16:00, a teren akcji przekazany został do nadzorowania pracownikom PKP.

To pierwsza tak duża akcja gaszenia płonących traw w tym roku, jednak zapewne nie ostatnia. Jak mówią sami strażacy, rozpoczęła się strażacka wiosna.

ES

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności

+
Reklama