logo iszczecinek.pl

Polecamy 35 Bieg uliczny memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku [NA ŻYWO] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku Polecamy

Pożar od Turowa do Brokęcina. Z ogniem walczyło 8 jednostek straży z dwóch gmin

13.03.2017 19:52
A A A
Zdjęcie do artykułu Pożar od Turowa do Brokęcina. Z ogniem walczyło 8 jednostek straży z dwóch gmin
fot. OSP Lotyń

Wraz z poprawą pogody rozpoczęły się niestety, także pożary traw. Dzisiaj z pożarem nasypu kolejowego na trasie Brokęcino - Turowo zmagało się 8 jednostek straży pożarnej.

Dwadzieścia minut po godzinie 13:00 najprawdopodobniej iskrą od kół pociągu rozpoczął się pożar traw przy nasypie. Jako pierwszy na miejsce pożaru zadysponowany został zastęp GBA z OSP Lotyń, niestety rozmiar zdarzenia wymagał zadysponowania kolejnych sił i środków na miejsce akcji.

Pożar rozwijał się na bardzo długim odcinku torów i w kilkunastu miejscach jednocześnie. Ogień z płonących nasypów kolejowych przemieszczał się na okoliczne łąki, pola i zalesienia co dodatkowo zwiększało powierzchnie pożaru.

90 procent działań gaśniczych wykonanych przez strażaków z gminy to ręczne gaszenie ognia przy użyciu tłumic z powodu braku możliwości dotarcia pojazdów strażackich do źródeł ognia. Łącznie na miejscu akcji działały zastępy z Lotynia, Okonka, Podgaj, Lędyczka, Pniewa, Złotowa oraz Żółtnicy i Szczecinka. Działania zakończyły się po godzinie 16:00, a teren akcji przekazany został do nadzorowania pracownikom PKP.

To pierwsza tak duża akcja gaszenia płonących traw w tym roku, jednak zapewne nie ostatnia. Jak mówią sami strażacy, rozpoczęła się strażacka wiosna.

ES

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności