logo iszczecinek.pl

Polecamy Wybory samorządowe 2018. Kto burmistrzem Szczecinka? Zobacz sondaże Stołówka w ZST "na tip top"! 13 lat minęło... Rozmowa z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem [WIDEO] Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

Pożar mieszkania i domu. Pracowita noc strażaków i policji [WIDEO]

05.08.2017 09:09
A A A
Zdjęcie do artykułu Pożar mieszkania i domu. Pracowita noc strażaków i policji [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

To nie była spokojna noc dla szczecineckich służb. W nocy z piątku na sobotę na terenie miasta doszło do dwóch pożarów. Pierwszy miał miejsce na ul. Traugutta, drugi na ul. Kaszubskiej.

O godzinie pierwszej w nocy strażacy zostali zadysponowani dwoma zastępami do pożaru w domku jednorodzinnym. Na miejscu zdarzenia okazało się, że w kuchni jednego z domków zapaliło się radio. Na szczęście mieszkańcom udało się ugasić pożaru jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Działania strażaków polegały na oddymieniu pomieszczeń mieszkalnych.

Kolejny pożar wybuchł po godzinie 5 nad ranem w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Kaszubskiej. Na miejsce zadysponowano 4 jednostki straży pożarnej w tym podnośnik hydrauliczny.

W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar nikogo nie było. Strażacy ewakuowali łącznie 5 osób z pozostałych mieszkań. Z wstępnych ustaleń wynika, że pożar wybuchł w jednym z pokoi. Spaleniu uległ pokój, pozostałe pomieszczenia zostały okopcone dymem.

Z wstępnych ustaleń wynika, że w tym przypadku mogło dojść do podpalenia. Sąsiedzi słyszeli wcześniej hałasy na klatce schodowej. W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar miały być także uszkodzone drzwi wejściowe.

Ewakuowani mieszkańcy po działaniach straży pożarnej wrócili do swoich mieszkań. Nikomu nic się nie stało. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi policja. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności