logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci przyprowadziły rodziców do szkoły Ciężarówka z żywnością zawisła na skarpie Jerzy Hardie-Douglas: Starosta postanowił dalej rządzić w starostwie z PiSem Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

Pożar domu w gminie Grzmiąca. Trzy rodziny zostały bez dachu nad głową

04.12.2017 09:40
A A A
Zdjęcie do artykułu Pożar domu w gminie Grzmiąca. Trzy rodziny zostały bez dachu nad głową
fot. iszczecinek.pl

W poniedziałek wybuchł pożar w domu w Czechach (gm. Grzmiąca). Trwa akcja gaśnicza. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej. Do pożaru doszło na poddaszu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W chwili kiedy doszło do pożaru w dolnej części domu było kilka osób. Kiedy zauważyli pożar szybko wybiegli na zewnątrz. Mieszkańcy wspólnie z sąsiadami jeszcze przed przybyciem straży pożarnej próbowali ratować dobytek. Część rzeczy udało się wynieść na zewnątrz. Jednak większość z dobytku spłonęła lub została zalana podczas akcji gaśniczej.

Wstępnie podejrzewa się, że przyczyna pożaru mógł być nieszczelny przewód kominowy. Dokładne okoliczności pożaru poznamy po przeprowadzonym śledztwie.

Wskutek pożaru dach nad głową straciły trzy rodziny. Już teraz wiadomo, że potrzebna będzie pilna pomoc mieszkańcom. 


Swoją pomoc i zaangażowanie zdeklarowała Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Grzmiącej, uruchamiając specjalny rachunek bankowy do gromadzenia środków finansowych na pomoc dla pogorzelców:

Poszkodowanych można wesprzeć dokonując wpłaty na konto parafii:

94 8562 0007 0038 8818 2000 0060

z dopiskiem: "pomoc dla pogorzelców”


Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności