logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Powiat Szczecinecki zajął 13 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin

17.01.2018 08:04
A A A
Zdjęcie do artykułu Powiat Szczecinecki zajął 13 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin
fot. Piotr Rozmus

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy.  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Powiat Szczecinecki zajął wysokie 13 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin w kategorii powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców (rywalizuje w niej aż 120 powiatów!). W porównaniu do roku ubiegłego awansowaliśmy o dwie pozycje. W dalszym ciągu natomiast jesteśmy liderem jeśli chodzi o powiaty z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Przypomnijmy, iż Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając rywali, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Konkurencja ta jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem  ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło - przez cały rok.

Piotr Rozmus

 
 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności