logo iszczecinek.pl

Polecamy XV Zlot Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie rozpoczęty! Ogórek gigant wyrósł na terenie ROD Flora [ZDJĘCIA] UTWS w Kronospan - redukcja emisji o 99%! Oferta specjalna w Uzdrowisku Połczyn Polecamy

Powiat Szczecinecki poprawi stan infrastruktury drogowej

11.10.2017 22:08
A A A
Zdjęcie do artykułu Powiat Szczecinecki poprawi stan infrastruktury drogowej
fot. iszczecinek.pl

Z dotacją unijną z Urzędu Marszałkowskiego starostwo powiatowe w Szczecinku przebuduje ponad 5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej na odcinku DK 11 Żółtnica-Omulna. Stanie się to najpóźniej do grudnia 2019 roku. Umowę na mocy, której wsparcie trafi na Ziemię Szczecinecką podpisali wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj i wicestarosta szczecinecki Marek Kotschy.

Środki na drogową inwestycje pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Zadanie może liczyć na 3 mln zł wsparcia,  a jego całkowity koszt oszacowano na ponad 3,5 mln zł.

- Infrastruktura drogowa to dla regionu absolutny priorytet, dlatego staramy się całościowo usprawniać jakość sieci dróg. W najbliższych latach na ten cel przeznaczymy w sumie blisko 1 mld zł. W tym przypadku wspieramy przebudowę drogi ważnej dla mieszkańców, ale także dla okolicznej gospodarki. Myślę, że ta inwestycja przyniesie dobre owoce. - wyjaśniał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Żółtnica-Omulna-DK 11 to w sumie 5 km nowej infrastruktury. Modernizacja będzie realizowana w oparciu o plan inwestycji transportowych województwa zachodniopomorskiego. Poprawa jej stanu zapewni lepsze połączenie z Siecia TEN-T i stanowić będzie dogodniejszy dojazd do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także w kierunku Słupska czy Ustki.

Zadanie wpisuje się w założenia 5 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Zrównoważony transport”, działanie 5.4 „Budowa i przebudowa dróg powiatowych”.

wzp.pl

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności