logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Powiat. Przemysław Lewicki - wzorowy urzędnik, obiekt westchnień petentek

11.08.2018 09:24
A A A
Zdjęcie do artykułu Powiat. Przemysław Lewicki - wzorowy urzędnik, obiekt westchnień petentek
fot. Gazeta Szczecinecka

W Starostwie Powiatowym w Szczecinku pracuje urzędnik, który nie tylko zbiera pochwały. Niektóre petentki są nim zauroczone. Taki wniosek płynie z ogłoszenia zamieszczonego na profilu Facebook Spotted Szczecinek. Chwalony urzędnik to pracownik Biura Obsługi Interesanta - Przemysław Lewicki z Parsęcka.

- Chciałabym pozdrowić pana pracującego w Biurze Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Szczecinku. Byłam dzisiaj złożyć dokumenty i muszę powiedzieć, że pan (niestety nie posiadał przy sobie żadnego identyfikatora) był bardzo miły, a przy tym wykazał się bardzo dużą kulturą i sympatią. Poprosiłam o zrobienie kopii dokumentów i nie odmówił, a na koniec podziękował mi w kulturalny sposób i życzył miłego dnia - napisała petentka. - Chciałabym bardzo podziękować panu z Biura Obsługi, a jeżeli to możliwe, to może ktoś z państwa napisze jak nazywa się ten pan? Powiem szczerze, że w dzisiejszych czasach rzadko spotyka się w urzędach tak miłych i kulturalnych pracowników. Jeżeli jest pan wolny to z miłą chęcią chciałbym się z panem umówić - napisała Julia ze Szczecinka.

Ustaliliśmy, że głównym bohaterem jest Przemysław Lewicki. W Starostwie Powiatowym w Szczecinku pracuje już ponad 3 lata.

- Praca w Biurze Obsługi Interesanta bardzo mi się podoba. Mam fantastycznych współpracowników i kierownictwo, które na każdym kroku mnie wspiera. Dla mnie jest to bardzo ważne. Jednym z priorytetów, przez które oceniam pracę jest to, czy zespół jest zgrany. Tu to właśnie mam. Wtedy naprawdę miło i chętnie przychodzi się do pracy. Uwielbiam również kontakt z ludźmi, a ta praca mi go zapewnia. Tak jak możliwość pomagania ludziom. Według mnie urzędnik jest właśnie po to, żeby im pomagać - mówi Lewicki. - Jeżeli chodzi natomiast o relację z ludźmi to uważam, że kluczowym priorytetem w pracy urzędnika jest właśnie dobry i bezpośredni kontakt z interesantem.

Często zdarzają się Interesanci, którzy przychodzą do niego z prośbą. Zazwyczaj chodzi o pomoc w uzyskaniu informacji odnośnie pracy starostwa (a więc załatwiania wszelkich spraw w różnych wydziałach) i proszą o pomoc w wypełnieniu wniosków.

- Pytają także o różnego rodzaju sprawy niezwiązane z pracą w Starostwie, na które często nie znam odpowiedzi, ale przecież jest internet, więc wszystko na bieżąco można sprawdzić i udzielić odpowiedzi zainteresowanej osobie - zauważa Lewicki. - Jestem typem osoby, która do każdego interesanta podchodzi indywidualnie. Uważam, że z każdym trzeba się przywitać, spokojnie omówić załatwianą sprawę, pomóc jeżeli powstają problemy, podziękować, a także - co najważniejsze w pracy urzędnika - trzeba być miłym dla ludzi i za wszelką cenę im pomagać. Z obserwacji widzę, że odwiedzający nas ludzie cenią okazywane im dobro, za co zazwyczaj miłym słowem odwdzięczają się. Akurat w moim przypadku miłe słowa z ust innych ludzi jeszcze bardziej nakręca mnie do działania. Myślę, że ludzie chwalą mnie właśnie za to jakim jestem. Po prostu staram się być osobą otwartą na ludzi i jednym z podstawowych moich zadań w pracy jest właśnie pomaganie ludziom.

Sekretarz Starostwa Powiatowego potwierdza zalety swojego pracownika.

- Bardzo mnie cieszy, że jest tak mile i dobrze odbierany. Chwalą go też pozostali pracownicy, bo jest grzeczny uczynny, a swoją pracę wykonuje z dużym zaangażowaniem - mówi sekretarz Zofia Białkowska. - Sama zauważyłam, że często opuszcza swoje stanowisko i odprowadza petentów do konkretnych pomieszczeń. Świadczy to o jego wielkim zaangażowaniem w pracę.

Przemysław Lewicki nie chciał komentować propozycji umówienia się, z którą skierowała się do niego petentka Julia. Powiedział tylko, że kojarzy tę osobę.

Artykuł ukazał się w Gazecie Szczecineckiej

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności