logo iszczecinek.pl

Polecamy Pomnik przyrody rosnący na terenie przedszkola jest niebezpieczny. Będzie wycięty Food Trucki zjadą się do Szczecinka na Festiwal Smaków Budują ścieżki rowerowe. Łącznie przybędzie ich 7 km Oferta pracy dla kierowców kat. C + E Polecamy

Powiat pożyczy PKS-owi 800 tys. zł

27.02.2017 11:20
A A A
Zdjęcie do artykułu Powiat pożyczy PKS-owi 800 tys. zł
fot. iszczecinek.pl

Tak jak już wcześniej informowaliśmy, spółka PKS Bytów, jedyny klient chętny do kupna szczecineckiego PKS-u, wycofał się z postępowania. W związku z tym Zarząd Powiatu Szczecineckiego na chwilę obecną zdecydował o zakończeniu procesu związanego ze sprzedażą udziałów spółki.

Żeby spółka, która od dłuższego czasu przynosi straty, mogła nadal funkcjonować, podjęto decyzję o udzieleniu dla niej wsparcia finansowego. Podczas ostatniego spotkania Zarządu Powiatu Szczecineckiego podjęto decyzję o udzieleniu pożyczki w wysokości 800 tys. zł. Środki przeznaczone zostaną na spłatę najpilniejszych zobowiązań.

W ostatnich dniach pojawiła się informacja, według której pieniądze pożyczone dla PKS-u miałyby pochodzić z innych planowanych inwestycji.

-Nie ma żadnych przesunięć z innych inwestycji – uspokaja Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. -Najprawdopodobniej w niedługim czasie zostanie uruchomiony drugi przetarg na zbycie większości udziałów spółki –dodaje.

Jest to już kolejne wsparcie finansowe udzielone szczecineckiemu przewoźnikowi. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności