logo iszczecinek.pl

Polecamy Escape Room znów otwarty Muzem wyprowadzi wystawy w przestrzeń publiczną Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Potrącenie w centrum miasta. Nikt nie sprawdził w jakim stanie jest pieszy

14.09.2017 14:32
A A A
Zdjęcie do artykułu Potrącenie w centrum miasta. Nikt nie sprawdził w jakim stanie jest pieszy
fot. Nagranie z monitoringu miejskiego

W ubiegłym tygodniu na ulicy Wyszyńskiego doszło do potrącenia mężczyzny, który przechodził w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna chcąc skrócić sobie drogę wtargnął na jezdnię wprost pod jadący samochód. Kierowca zdążył zahamować i lekko odbił w lewo. Pieszy został potrącony i upadł na jezdnię. Wszystko nagrała kamera monitoringu miejskiego. 

Nikt nie sprawdził w jakim stanie jest pieszy

Pieszym po potraceniu nikt się nie zainteresował. Osoba kierująca pojazdem, widząc że mężczyzna wstaje o własnych siłach, odjechała z miejsca. Świadkami całego zajścia byli inni kierowcy, jednak żaden z nich nie wyszedł sprawdzić w jakim stanie jest pieszy i czy potrzebuje pomocy.

Jak powinni zachować się świadkowie zdarzenia?

Szczecineccy policjanci w tej sprawie mówią stanowczo: każdy ma obowiązek udzielenia pomocy ofiarom wypadku komunikacyjnego. Kierowca, który potrącił pieszego powinien przynajmniej wyjść i sprawdzić w jakim stanie jest pieszy i czy nie ma obrażeń. Ofiara będąc w szoku może nie czuć bólu. Za nieudzielenie pomocy grozi kara nawet pozbawienia wolności. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności