logo iszczecinek.pl

Polecamy Przed chwilą złapany! Syzyfowa praca W czwartek startuje Jarmark Świąteczny. Na placu Wolności trwają przygotowania Wszystkie autobus mają być elektryczne i bezpłatne Samochód dla filii ŚDS w Gwdzie Wielkiej zakupiony Polecamy

Poszerzenie policyjnej floty

10.01.2018 10:41
A A A
Zdjęcie do artykułu Poszerzenie policyjnej floty
fot. archiwum policji

Policjanci z Bornego Sulinowa od kilku dni mogą cieszyć się nowym radiowozem. Uroczyste przekazanie wartego ponad 81 tys. zł Opla Mokki odbyło się w miniony piątek (05.01).  W wydarzeniu wzięli udział m.in.: starosta szczecinecki  Krzysztof Lis, komendant powiatowy policji w Szczecinku mł. insp. Andrzej Dziemianko, zastępca burmistrza Bornego Sulinowa  Bogdan Korpal, przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Czerniawski, ksiądz proboszcz oraz policjanci.

W 2017 roku Komenda Główna Policji wprowadziła program zakupu pojazdów służbowych w układzie „50 na 50″. 50% kosztów pokrywała właśnie Komenda Główna, natomiast drugą połowę można było pozyskać od lokalnych samorządów. Powiat Szczecinecki przekazał na ten cel 30 tys. zł z Funduszu Wsparcia Policji, natomiast gmina Borne Sulinowo dołożyła 12,5 tys. zł

- To znakomity przykład udanej współpracy między policją a samorządem, który od zawsze dostrzegał nasze potrzeby, a bezpieczeństwo mieszkańców traktował w kategorii priorytetu – wyznaje mł. insp. Andrzej Dziemianko Komendant Powiatowej Policji w Szczecinku i dodaje: Jest to czwarty pojazd w borneńskiej jednostce i będzie służył dzielnicowym. Mam nadzieję, że dzięki temu będą oni bardziej dostępni dla obywateli, zwiększą ich poczucie bezpieczeństwa i szybciej oraz lepiej będą realizować program ”Dzielnicowy bliżej nas”

Opel Mokka to nie jedyny pojazd, który zasili policyjną flotę. W ramach wspomnianego programu do szczecineckiej jednostki niebawem trafi również Volkswagen T6. Aktualnie szczecineccy mundurowi czekają  na jego dostarczenie.

Piotr Rozmus

 

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności