logo iszczecinek.pl

Polecamy 35 Bieg uliczny memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku [NA ŻYWO] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku Polecamy

Pomost przed Zamkiem będzie kosztował prawie 2 mln zł. Znany jest już wykonawca

02.03.2017 22:33
A A A
Zdjęcie do artykułu Pomost przed Zamkiem będzie kosztował prawie 2 mln zł. Znany jest już wykonawca
fot. wizualizacja / UM Szczecinek

Sześć firm było zainteresowanych budową piętrowego pomostu przed szczecineckim Zamkiem. Najtańsza z ofert opiewała na kwotę 1,97 mln zł, najdroższa prawie 3 miliony zł. Po sprawdzeniu wszystkich ofert wybraną tę za 1,97 mln zł, jaką zaproponowała firma Hydrobud z Ustronia Morskiego. Wstępnie urzędnicy szacowali, że budowa pomostu może kosztować nawet 2,5 mln zł. Budowa ma ruszyć już wiosną i potraw do maja przyszłego roku.

Pomost zbudowany będzie na 60 stalowych palach wbitych na kilka metrów w dno jeziora. Konstrukcja wykonana będzie z betonu, drewna i stali. Przy pomoście zaprojektowano dodatkowo pomost cumowniczy dla kajaków i innych małych jednostek pływających oraz dwie dalby, do których będą mogły cumować tramwaje wodne. Pojawi się też kilka ciekawych efektów, takich jak na przykład oświetlenie poręczy diodami LED.

Przed pomostem zbudowane będą ciągi piesze, pojawią się elementy małej architektury i wyposażenie - ławki okalające drzewa, leżanki parkowe, stojaki rowerowe, kosz-pojemnik na psie odchody. Przy pomoście pojawi się tablica informująca o kursach tramwajów wodnych. Już wiadomo, że przy nowym pomoście będzie obowiązywał zakaz kąpieli.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności